Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Co bychom pro naše mazlíčky neudělali: Psí fitness, kočičí fontána, zorbing pro křečka...

<p>Hračka pro kočky je speciálně navržená tak, aby je zaujala a pobavila na co nejdelší dobu. Předst
<p>Hračka pro kočky je speciálně navržená tak, aby je zaujala a pobavila na co nejdelší dobu. Předst
Zdroj:

V obchodech pro domácí zvířata se dnes dají sehnat věci, nad nimiž asi budete na první pohled kroutit hlavou. Běhací pás pro psa, zorbing pro křečka či vodní fontánka pro kočku.

Má smysl takové věci kupovat, nebo jde jen o módní výstřelky, které vás budou stát spoustu peněz?

U některých zvířecích módních doplňků si můžete být jisti, že neslouží v první řadě němým tvářím, ale že mají za hlavní úkol zviditelnit jejich majitele.

Účel růžových oblečků pro čivavy a obojků vykládaných křišťály Swarovski je jediný: aby panička se čtyřnohým nebožákem v kabelce vypadala stylově.

Se zorbingem pro křečka nebo psím fitness pásem je to však přece jen trochu jiné. Ačkoli to tak možná nevypadá, předměty jsou to ryze funkční, navržené tak, aby z nich domácí zvířata i jejich majitelé měli užitek.

Noční běžec

Křeček, kterého chováte doma v teráriu, bude vždy postrádat především dostatek pohybu.

Pustit ho jen tak na podlahu do obýváku nebo do kuchyně nemůžete, protože by vám okamžitě utekl, schoval se někam za skříň a dalších několik týdnů se spokojeně živil izolací kabelů od televize, pračky a rádia (taky jste si už všimli, že elektrický proud v kabelech těmhle hlodavcům prostě nevadí?).

Jak ale zařídit, aby křeček jen neležel a netloustl? Můžete mu pochopitelně do terária koupit takovéto kolo, ve kterém bude zběsile běhat, ale přitom stále stát na místě.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Květy 38/2011

Rozhovor s Ivanou Jirešovou Smrt českých hokejistů Brambory mizí Vychází 15. 9. 2011

Akční letáky