Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Chorvatsko II: Tipy na cestu 2010

Chorvatsko: Optimální trasa autem
Chorvatsko: Optimální trasa autem
Zdroj: Chorvatské turistické sdružení
Prohlédněte si všechny fotografie (5)

Pokud jste se rozhodli strávit dovolenou letos v Chorvatsku, možná vám přijdou vhod naše praktické rady pro sezonu 2010.

Do Chorvatska autem

Příhodná doba pro cestu do Chorvatska autem neexistuje, záleží na každém, jak si dokáže přizpůsobit režim těla a zda mu vyhovuje vyrazit ve 22 hodin v noci, nebo naopak raději časně ráno. Chorvatská silniční síť byla v minulosti považována za nejslabší článek v rozvoji turistického ruchu, ale v současnosti se stále otevírají nové dálniční úseky a razí se další tunely pro zrychlení automobilové dopravy k moři. Poplatky na dálnicích se v Chorvatsku platí formou mýta, při průjezdu Rakouskem a Slovinskem je nutné zakoupení dálniční známky (10denní rakouská dálniční známka pro motorová vozidla do 3,5 t stojí 7,7 EUR, sedmidenní slovinská dálniční známka je za 15 EUR).

KAFE.cz zjistilo

Pokud se chcete vyhnout placení dálniční známky ve Slovinsku, můžete jet kousek Maďarskem a přejít z Maďarska do Chorvatska na přechodu Letenye.
 

KAFE.cz doporučuje: Velký přehled dnů, které jsou nejlepší na cestu autem

Chorvatsko

Chorvatsko: Optimální trasa autem

Je mnoho míst v Chorvatsku, kam Češi jezdí na dovolenou. Proto přinášíme jen dvě základní trasy, a to z Prahy či Brna do Záhřebu.
PRAHA – ZÁHŘEB:
Praha – Tábor – České Budějovice – Linz – Graz – Maribor – Záhřeb, 640 km, 8,5 hodiny
BRNO – ZÁHŘEB:
Brno – Bratislava (nebo rovnou na Vídeň) – Vídeň – Graz – Maribor – Záhřeb, 560 km, 6 hodin

Do Chorvatska letadlem

V letním období poskytují letecké spojení z Prahy do Chorvatska (do Záhřebu každý den nebo do Splitu cca 2x týdně) České aerolinky, www.csa.cz (nyní lze pořídit zpáteční letenku z Prahy do Záhřebu za 12 137 Kč včetně veškerých poplatků a tax za osobu). Let trvá přibližně 1,5–2 hodiny, do ostatních chorvatských měst lze využít vnitrostátní letecké linky Croatia Airlines. Navíc lze využít Job Air z Brna do Zadaru a Vítkovice tours budou mít charter z Ostravy do Splitu. Létat bude také Travel Service (jako charter).

Do Chorvatska autobusem

Vhodnou autobusovou dopravu zjistite nejlépe na Florenci, zajišťovat autobus bude Jadran express. Většinou se také dají koupit místa v autobuse u cestovek, které jezdí do Chorvatska.

KAFE:cz zjistilo

Vlak Jadran expres, který jezdil z Prahy do Splitu, letos nepojede.

Pokračování: Jachting, potápění, horská kola a turistika v Chorvatsku.

Knižní tip KAFE.cz

Chorvatsko

Chorvatsko + DVD

Spolehlivé mapy, zajímavá místa, desítky fotografií. Přehledný výklad o historii a životě místních obyvatel, lidové slavnosti, chorvatská kuchyně, seznamy nejlepších míst k pobytu a stravování pro různě náročné turisty.

www.jota.cz

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky