Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Cestování: Praktický průvodce nejkrásnějšími adventními trhy v Evropě

Jedny vánoční trhy krásnější než druhé. Každá evropská metropole láká na jiné sváteční kouzlo. Inspirujte se, adventní trhy začínají už koncem listopadu. Nejvyšší čas naplánovat výlet. Tak kam? Vídeň, Krakow, Norimberk, Paříž…

Vídeň – Svátkům zaslíbená

Proč tam jet: Na schnitzell, tradiční štrúdl a obcházet s hrnečky stánky hned na několika místech, kde se v rakouské metropoli tradiční vánoční trhy konají.
Kdy tam jet: Christkidlmarkt na Radničním náměstí proběhne od 17. listopadu do 24. prosince. Otevřeno je denně od 10:00 do 21:30 hodin, v pátek a sobotu do 22:00 hodin, na Štědrý den od 10:00 do 17:00 hodin.
Ve Vídni probíhají trhy také například na náměstí Karlsplatz u Schönbrunu, na Spittelbergu (7. vídeňský okres), u zámku Belveder, na náměstí Maria-Theresien-Platz je otevřena vánoční vesnička až do 26. prosince.

Před radnicí na vás čeká přes 140 stánků, tradiční srdíčkový strom, vánoční dílny a jiné možnosti, jak si navodit sváteční náladu

Náš tip: Ve Vídni byly loni i editorky www.kafe.cz Katka s Janou. Přečtěte si reportáž. Letos se chystají do Norimberka a ani tentokrát si nenechají dojmy pro sebe.

 

 

 

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky