Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Cestování: Kam vyrazit, když je vám 20, 25, 30 a tak dále :-)

Chuť a touha cestovat s věkem nemizí, ale rozhodně se mění. Ve dvaceti myslíte na to, kde si „užijete“ život a po pětatřicítce už hledáte místo, kam vyrazíte s celou rodinou. Kafe.cz pro vás vybralo města, která vás okouzlí v různém věku.

Zdroj: Thinkstock.com …20

Amsterdam

Kosmopolitní atmosféra a náruč otevřená snad všem mladým – to je Amsterdam. Patří mezi nejnavštěvovanější města Evropy, přijíždějí sem turisté z celého světa, a to nejen kvůli dílům Vincenta van Gogha, projížďce po kanálech, vidění větrných mlýnů nebo tulipánů a ochutnání nizozemských sýrů, ale také kvůli vládou tolerovaným lehkým drogám. Volnomyšlenkářskou pověst má Amsterdam již od šedesátých let, kdy se stal mekkou „dětí květin“ a centrem alternativního životního stylu. To v podstatě platí dodnes, kdy mezi turisty nejvíce vyhledávaná místa patří tzv. coffeeshopy. Mezi nejoblíbenější centra nočního života patří náměstí Leidseplein, kde najdete mnoho restaurací, coffeeshopů, klubů, kin či divadel. Turisté nepřijíždějí jen kvůli marihuanovým obchodům, mnoho z nich chce taky na vlastní oči vidět snad nejznámější čtvrť v Evropě – Čtvrť červených luceren, místo, kde je tolerována prostituce. Jde o takové sexuální atmosférou nabité místo. Stydět se ale nemusíte, v této čtvrti je čumilem každý.

Kafe.cz zjistilo:

  • Amsterdam je sice hustě osídlené město, ale může se pyšnit velkým množstvím zelených ploch přímo v centru, kde si mohou lidé pořádně odpočinout. Abyste navíc pořádně zapadli do koloritu města, je potřeba půjčit si kolo a stejně jako místní začít jezdit a poznávat krásy města.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky