…20

Amsterdam

Kosmopolitní atmosféra a náruč otevřená snad všem mladým – to je Amsterdam. Patří mezi nejnavštěvovanější města Evropy, přijíždějí sem turisté z celého světa, a to nejen kvůli dílům Vincenta van Gogha, projížďce po kanálech, vidění větrných mlýnů nebo tulipánů a ochutnání nizozemských sýrů, ale také kvůli vládou tolerovaným lehkým drogám. Volnomyšlenkářskou pověst má Amsterdam již od šedesátých let, kdy se stal mekkou „dětí květin“ a centrem alternativního životního stylu. To v podstatě platí dodnes, kdy mezi turisty nejvíce vyhledávaná místa patří tzv. coffeeshopy. Mezi nejoblíbenější centra nočního života patří náměstí Leidseplein, kde najdete mnoho restaurací, coffeeshopů, klubů, kin či divadel. Turisté nepřijíždějí jen kvůli marihuanovým obchodům, mnoho z nich chce taky na vlastní oči vidět snad nejznámější čtvrť v Evropě – Čtvrť červených luceren, místo, kde je tolerována prostituce. Jde o takové sexuální atmosférou nabité místo. Stydět se ale nemusíte, v této čtvrti je čumilem každý.

Kafe.cz zjistilo:

  • Amsterdam je sice hustě osídlené město, ale může se pyšnit velkým množstvím zelených ploch přímo v centru, kde si mohou lidé pořádně odpočinout. Abyste navíc pořádně zapadli do koloritu města, je potřeba půjčit si kolo a stejně jako místní začít jezdit a poznávat krásy města.

…25

Berlín

Moderní metropole plná kontrastů a kultury vás přímo s otevřenou náručí láká k návštěvě. Nebudeme vás ve dvaceti zvát na prohlídku tradičních památek, ale počkáme, až se setmí, a ukážeme vám, kam vyrazit za zábavou v nočním Berlíně. Hlavní město Německa má jednu z nejrozmanitějších zábavních scén v Evropě. Málokteré město s ním může soupeřit. Téměř na každém kroku zvou kluby hrající hudbu různých žánrů, setkáte se s mnoha filmovými a hudebními festivaly, otevřená jsou i různá zábavní nebo sportovní centra, mezi něž patří třeba Aqua Dom pro milovníky mořského života, filmové muzeum nebo legendární berlínská zoo, která skrývá nejvíc druhů zvířat na světě. Mimochodem, věděly jste, že Berlín je rodištěm techno hudby? Ale na své si přijdou i milovníci rocku, popu nebo jazzu a klasiky. Většina klubů otevírá nejdříve ve 23:00 a celé město žije až ve velmi ranních hodinách. Pamatujte také, že do klubů se platí vstupné a to většinou bývá kolem 5 eur.

Kafe.cz zjistilo:

  • V Berlíně patří mezi nejoblíbenější činnosti posedávání v parku, opalování a grilování. Mezi nejpopulárnější parky ve městě patří Tiergarten, který leží v samém centru Berlína. V neděli v něm uvidíte Berlíňany hrát společenské hry a grilovat.

... 30

New York

Tak jedno z nejslavnějších amerických měst je skvělým místem, kde strávit poslední chvilky svobodného života. Copak byste si na chvíli nechtěla připadat jako Carrie ze Sexu ve městě? Navíc je New York městem, ve kterém je toho celý rok spousta k vidění. Na jaře a v létě si můžete užít různé festivaly, na podzim výprodeje a v létě neuvěřitelný a velmi slavný vánoční stromeček v Rockeffelorovu centru a Nový rok na Times Square. Kromě tradičních památek, na které vás lákají průvodce, si rozhodně nenechte ujít Broadway. Jde o širokou ulici protínající Manhattan a jako jedna z mála v NY nedodržuje pravoúhlou strukturu. A co na ní navštívit, určitě jednu z mnoha významných divadelních produkcí. Na celé ulici se nachází 39 stálých profesionálních scén, které se věnují činohře či muzikálu. Broadwayská divadla mají po celém světě velkou prestiž, a to jak u laické, tak i odborné společnosti.

Kafe.cz zjistilo:

  • I do takových divadel se můžete dostat za malé peníze. Prý se vyplatí zajít do divadelní pokladny těsně před samotným představením. Když zbudou lístky, dají se koupit doslova za babku. Navíc třeba ve slavném Majestic Theatre můžete vidět i slavné hollywoodské herce.

…35

Las Vegas

Proč právě do města hříchu? Tak k tomu pro vás máme dva důvody. Kasina, kasina a kasina uprostřed pouště obklopená blikajícími neony, obřími billboardy a kopií pyramid či slavné Eiffelovky.

Jakmile vkročíte do spárů tohoto města, ztratíte pojem o čase – jako by vlastně ani neexistoval. Spíš to vypadá, jako kdybyste spadla do černé díry. Čekejte ale velké množství lidí, a to opravdu na každém kroku. Takže jestli máte nějaké peníze navíc, pak se poddejte hazardu. Výhry jsou opravdu sladké a někdy stojí za to. A nezapomeňte, zábava je vždy na prvním místě. No a tím druhým důvodem je snadná svatba…berte to ale trošku s nadsázkou. Jestliže nemůžete svého partnera dokopat k tomu osudnému slovíčku ANO, vyrazte s ním do města hříchu, kde vás může na každém kroku oddat slavný Elvis.

Kafe.cz zjistilo:

  • Las Vegas – to není jen kasino. Ale také příroda, kterou u nás jen tak nepoznáme. Slavné město totiž obklopuje nevadská poušť a nedaleko města je slavná Hooverova přehrada, úžasná stavba, která zkrotila řeku Colorado.

V každém věku, vdaná nebo s rodinou

Londýn

Nesmíme zapomenout ani na ty, které již partnera pojaly za manžela a hledají místo, kam vyrazit s celou rodinou. Za zábavou či nákupy. Skvělým „rodinným“ místem je Londýn, hlavní město Velké Británie. Skvěle se v něm pobavíte jen vy dospělí, nebo jako celá rodina. Město láká spoustou památek a atrakcí, ale hlavně také levnými nákupy.

Mnoho rodin proto jednou za čas pořádá nájezdy na anglické obchodní domy. S dětmi se to vyplatí, protože dětské oblečení je za hranicemi levné a kvalitní.

A pak tu máme město, které je kapitolou samo pro sebe - romantickou okouzlující PAŘÍŽ!!!

Přečtěte si, co všechno se tam dá na podzim stihnout za pouhé 4 dny a další praktické tipy.