Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Cesta ke zdraví: boty z polodrahokamů

<p>Zbyněk Nestor se svým vynálezem</p>
<p>Zbyněk Nestor se svým vynálezem</p>
Zdroj:

Bosými chodidly se na chvíli zaboříte do speciální hmoty podobné modelíně. Za necelý měsíc dostanete odlitky, které prý budou mít doslova zázračné účinky na vaše zdraví.

Sednete si někam, kde je vám příjemně, a chodidla (klidně už v ponožkách) vložíte do přesných odlitků svých stop. Jsou vysoké asi tři centimetry, po obvodu potažené filcem a bavlnou a byly vyrobeny z přírodního materiálu, jehož identitu však autor odmítá prozradit.

„Jejímu vývoji jsem se věnoval déle než rok. Docílit toho, aby se jednalo o pevnou a přitom velice lehkou hmotu, nebylo vůbec jednoduché,“ upřesňuje Zbyněk Nestor, jehož dílo váží maximálně 1,5 kg. Léčitel, který je schopen vidět auru druhých lidí a věnuje se astrálnímu cestování i uzdravování na dálku, je navíc manuálně zručný – původní profesí je totiž tesař.

Boty z polodrahokamů

Kouzlo odlitků však spočívá v něčem zcela jiném. „Chodidla dáte na drahé kameny, jejichž složení i umístění jsem vážil velice pečlivě. Nakonec je zde zasazeno sedm druhů vzácných kamenů, které odpovídají stejnému počtu čaker, jež bychom mohli definovat jako nástroj sloužící k výměně energie mezi univerzálním a lidským energetickým polem,“ vysvětluje Zbyněk Nestor.

Poloha těchto sedmi center odpovídá umístění hlavních nervových pletenců v našem těle. První – kořenová – čakra má na svědomí fungování páteře, ledvin a nadledvinek, zobrazuje naši životní sílu a posílit ji můžeme červeným jaspisem.

Druhá – sakrální – čakra ve stopách zastupuje karneol, který zlepšuje naše vztahy a sex, a co se zdravotní stránky týká, působí na pohlavní orgány. Třetí čakra je solární, odpovídá žaludku, játrům, žlučníku a nervovému systému; je to sídlo emocí a ty zmírňuje jantar.

Funkci srdce vylepšuje jadeit umístěný v reflexní zóně stejnojmenného orgánu na chodidle (čtvrtá čakra). Pátou – krční – čakru (spravuje hlasové ústrojí, plíce, štítnou žlázu a schopnost komunikace) zastupuje chalcedon, šestou zvanou Třetí oko ametyst (působí na hypofýzu, uši, nos a na vnímání světa) a poslední čakru – korunní (má na starosti mozek a vztah ke spiritualitě) křišťály.

Poseďte si jako král

„Jedná se o energeticky velice silné pole. Když chodidla do stop položíte, ucítíte po chvilce brnění v nohou a pak po celém těle, které se tak postupně harmonizuje,“ popisuje Zbyněk Nestor.

Pokud se týká dávkování tohoto „léku“, doporučuje položit si nohy do odlitků v nejklidnější dobu dne, nejprve třeba jen na 10 minut a pozvolna čas prodlužovat. „Můžete si odpočinout formou meditace a vypustit všechny myšlenky, nebo tak naopak sedět třeba u počítače či před televizí,“ uzavírá.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky