Diskutujte: Kam se jezdíte koupat a jaké máte zkušenosti s jednotlivými aquaparky? Poraďte ostatním

Centrum Babylon Liberec

Jako mávnutím kouzelného proutku se ocitnete v Antice, interiér je opravdu zajímavě ztvárněný a nabízí na rozdíl od jiných podobných zařízení i určité soukromí například v oblíbené romantické jeskyni
Kromě klasických bazénů a divoké řeky jsou tu například hned čtyři tobogány vhodné pro všechny. Od celkem neškodného Dráčka až po adrenalinové Tornádo. K dispozici jsou relaxační zóny, sauna, římská pára... A děti milují i velká akvária s mořskou florou a faunou. Jedinou nevýhodou je poněkud chladnější teplota vzduchu v areálu, voda má však krásných 27 – 30 stupňů.

Tip na výlet: liberecký Ještěd je to odtud coby kamenem dohodil.
Podrobnosti hledejte na www.centrumbabylon.cz

Aquaforum ve Františkových Lázních

Žádné jiné lázně v republice se nemohou pochlubit tak velkým a novým areálem aquaparku, jako Františkovy Lázně (i když v lázních Aurora v Třeboni si zábavy užijete také dost, stejně jako v areálu Vojenské zotavovny Měřín). V Aquaforu najdete 3 vnitřní (a 3 venkovní bazény), tobogán, vodní skluzavky, vodní jeskyně apod. - specialitkou jsou vzduchové masážní lavice.
Děti vítány, ale je pravda, že je zde zvýšená možnost narazit na „spoluplavce“, který si v lázních představuje klidný odpočinek a na hlučnější radovánky nemá příliš náladu.

Tip na výlet: Samozřejmě nesmíte minout lázeňskou kolonádu. A vůbec nejlepší nápad je přijet na celý rozmazlovací wellness víkend. Užijte si například originální adventní pobyty, které začínají 2. prosince.
Propátrejte oficíální lázeňské stránky www.franzensbad.cz

Jihlavský Vodní ráj

Nečekejte žádné supervymoženosti – zato se však můžete spolehnout na čistotu zdejšího oblíbeného aquaparku, ve kterém nechybí nic z toho, co v aquaparku být má. Děti odpolednem ve zdejším areálu rozhodně nezklamete. Oceňujeme nápad umístit u klidové zóny s lehátky dětský koutek pro malé neposedy.

Tip na výlet: Zajeďte do nedaleké Telče, její centrum a také zámek patří k památkám UNESCO. A nezapomeňte, že v jihlavě je zoologická zahrada. Najdete ji sotva deset minut chůze od centra města a myslíme si, že se určitě musíte seznámit s malou tapíří samičkou Zuzankou:-)
Více informací najdete na www.vodniraj.cz a www.zoojihlava.cz

Aquadream Praha – Barrandov

V Praze je hned několik aquaparků, včetně největšího v republice v Čestlicích. Tentokrát však vybíráme menší aquapark na Barrandově. Mají tady kromě všech běžných atrakcí také unikátní relaxační pyramidu. Píše se o ní: Pyramidální energie působí komplexně. Pobytem v pyramidě můžeme prožít nejrozmanitější a nejfantastičtější pocity jako je pocit lehkosti, mravenčení nebo jemné brnění v těle, pocity tepla (hlavně v horních částích těla), klid, relaxaci a izolaci od zevních vizuálních i zvukových podnětů. Můžeme také prožít hlubší úroveň meditace a zvětšení energetického náboje, který ji doprovází. To stojí za zkoušku. Zvlášť když pod podobnou pyramidou dobíjí síly legendární žokej Josef Váňa i jeho koně.
Nejen o pyramidě čtěte na www.aquadream.cz.

Tip na výlet: Praha je samozřejmě plná zajímavých turistických cílů. Kousek pod Barrandovským mostem začíná naučná stezka Barrandovské skály. Když bude hezky, můžete na ní strávit ideální rodinné odpoledne nebo romantickou procházku s partnerem.

Vodní svět Sareza Ostrava

Zdejší tobogán měří rovných sto metrů, vydejte se ho vyzkoušet. Určitě se pobaví děti, které najdou všechny svoje oblíbené atrakce, ale nás zdejší aquapark zaujal především dokonale vychytanou nabídkou wellness centra – budete muset vyřešit, jsetli zvolit vodoléčbu, solnou jeskyni, páru, saunu, tepidarium, kneippův chodník, sluneční relaxaci, vodní relaxaci nebo některou z odborných masáží.

Důležitá informace: Seznam všech aquaparků v Čechách a podrobné informace o nich najdetena www.cesky-aquapark.cz.

Tip na výlet: Ostava dávno není začouzené nevzhledné město, i když se té nálepky v očích veřejnosti zbavuje jen stěží. Věděla jste, že na jednoho místního obyvatele připadá 30 m2 zeleně? Nicméně staré havířské řemeslo stále stojí za pozornost, vydejte se proto do muzea Landek a sfárejte do původních štol. Dobrý oběd nebo večeři si pak určitě vychutnejte v dobové havířské hospodě Harenda u Barborky. Také v Ostravě je zoo (více na www.zoo-ostrava.cz) a v jí veliká úžasně roztomilá vzácnost – slůňátko.