PARODIE

Velkej biják, Prima Family, 20. 7. 2012, 23:05

Podle čeho poznáte, že je film nebo kniha úspěšná? Má alespoň jednu parodii. Pokud navíc milujete parodie, pak je páteční večer pro vás jako stvořený. Tentokrát si tvůrci na mušku vzali Karlíka a továrnu na čokoládu, Šifra mistra Leonarda, X-mana, Letopisy Narnie a další. Nejde o žádné umělecké dílo, ale pokud se chcete zasmát a jít spát s čistou hlavou, pak vám tuto parodii můžeme jen doporučit.

LÉTO S BELMONDEM

Zvíře, ČT 1, 21. 7. 2012, 16:55

K nejúspěšnějším komediím francouzského režiséra Clauda Zidiho patří Zvíře, o kaskadérovi, který je stejně odvážný v práci jako v lásce. Jean-Paul Belmondo ovládá plátno v dvojroli mužného fanfarónského kaskadéra Michela Gauchera a zženštilého filmového herce Bruna Ferrariho. Gaucher se svou partnerkou Jane (Raquel Welchová) zastupují hereckou dvojici kaskadérů v novém filmu Bruna Ferrariho. Michel a Jane jsou partnery nejen v práci, ale i v lásce, avšak jejich vztah je plný rozchodů, hádek a smíření. Jednoho dne, poté, kdy Mike zaviní havárii při natáčení a oba skončí v nemocnici, se Jane rozhodne, že se provdá za bohatého stárnoucího lorda. Mike řeší situaci po svém a rozhodně nechce ponechat nic náhodě...

ČESKÝ FILM

Pět holek na krku, ČT 2, 21. 7. 2012, 12:10

Film podle stejnojmenné knihy Ivy Hercíkové vypráví o podivném přátelství pěti žaček osmé třídy. Čtyři z nich jsou povrchní, vypočítavé a sobecké. Jejich společenství pak tyto vlastnosti ještě zesiluje. Pátá, Nataša (A. Čunderlíková), se od nich pronikavě liší. A přece se jim chce podobat a snaží se splynout s jejich partou. Děvčata se však před ní uzavírají proto, že ona je hezčí, jako dcera předsedy MěNV bydlí ve vile a pohledný Petr (M. Vedra), zvaný Princ, se dvoří právě jí. Nataša se však přesto cítí sama, nic se jí nedaří a příliš zaneprázdnění rodiče na ni nemají čas. Proti úkladům svých "kamarádek" je prakticky bezmocná. Vše tudíž pomalu spěje k poněkud bolestnému konci, který se nazývá dospělost...

KOMEDIE

Vítr v kapse, Prima Family, 21. 7. 2012, 20:00

Příběh z roku 1982 s řadou autobiografických motivů natočil podle vlastního námětu v roce 1982 Jaroslav Soukup (pozdější autor filmů Láska z pasáže, Pěsti ve tmě, Discopříběh, Kamarád do deště, Svatba upírů, Byl jednou jeden polda). Hlavní party svěřil tehdy začínajícím hercům Lukáši Vaculíkovi a Sagvanu Tofimu, jimž divácký úspěch snímku vynesl několik podobně laděných rolí.

THRILLER

Spiknutí, TV Nova, 22. 7. 2012, 22:25

Mela Gibsona a Julii Roberts můžete již tuto neděli vidět v americkém psychothrilleru plném konspirací, honiček a šílených teorií. Hlavním hrdinou příběhu, který balancuje mezi thrillerem a komedií parodující dnes tolik oblíbené téma vládních konspirací, je newyorský taxikář Jerry Fletcher. Na první pohled podivínský paranoik, který všude vidí tajné agenty a všemožná tajná vládní spiknutí. Jenže pak se ukáže, že jedna z jeho šílených teorií by mohla být pravdivá a jde mu o život.