Faust je ve svérázné vizi tvůrce prezentován jako člověk, toužící po moci, bohatství i lásce. Vaculík nastoluje nejzákladnější a také zřejmě nejčastější otázky týkající se smyslu našich tužeb a ceny, kterou jsme schopni za jejich naplnění zaplatit. Faust tedy prožije nadčasová a stále naléhavá témata lásky, poznání, oběti a věčnosti v otřesných poměrech, které dopustila naše „civilizace“ v období II. světové války (děj je zasazen do Německa v letech 1931–1960 a velmi čitelně obsáhne třicet let totality, nacistického i stalinského běsnění).

Balet Faust Libora Vaculíka je svéráznou a pro mnohé jistě překvapivou interpretací klasické látky. V ústřední postavě Feustela alternují Jiří Kodym a Alexandre Katsapov. Postavu Mefistofela alias Mentese, který se na scéně převtěluje do tyranů Hitlera i Stalina, výborně zvládá Richard Kročil (v alternaci s Petrem Zuskou), tragickou postavu dívky Gretchen s citlivým smyslem pro detail tančí Zuzana Susová a Adéla Pollertová.
Výjimečný zážitek z tohoto dramatického představení si můžete dopřát 25. a 30. listopadu 2010 na scéně Stavovského divadla.