Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Alpy: Jak se žije v horách?

Zdroj: Profimedia.cz, Kitzbühel Tourismus, Salzburg Tourism, Kärnten Werbung

Sníh křupe pod nohama, vzduch je čistý a lyžování, to je paráda! Řeč je o Alpách, do kterých si jezdíme užívat s lyžemi i snowboardy, ale málokdo z nás přitom ví, jak se v Alpách žije místním lidem. Podívejte se na to s námi a nechejte se inspirovat…

Alpy, to je lyžování

Když se řekne Alpy, každému se vybaví lyžování. Mezi nejznámější centra zimních sportů patří i tyrolské středisko Kitzbühel. Na svazích hory Hahnenkamm se každoročně pořádají závody světového poháru v alpském lyžování a v létě se zde jezdí závod historických automobilů.

Relaxace v lázních

Korutany, nejjižnější rakouská země, se často označují jako země tisíce jezer. Jsou vyhledávaným cílem turistů, cyklistů, ale také lázeňských hostů. Nacházejí se zde totiž četné minerální prameny. Mezi nejznámější lázně patří Bad Kleinkirchaim a ty ve druhém největším městečku Korutan, Villachu.

Typické horské dřevěnice

V okolí Salcburku najdete více podobných dřevěnic, které patří k typickým horským obydlím. Ještě před pár desítkami let by se bez nich zdejší život neobešel. V dolní části měli obyvatelé uschované dřevo, které zároveň sloužilo jako tepelná izolace.

Stezka plná mlýnů

Deset kilometrů východně od Salcburku najdete u vesnice Ebenu unikátní naučnou stezku. Kolem kopce Wieselberg projdete mezi historickými mlýny, z nichž nejstarší pochází ze 16. století. Možná tomu nebudete věřit, ale obilí se v některých z nich mlelo až do 60. let minulého století.

Koupání uprostřed hor

Pravou pohodičku si místní i turisté užívají v termálních lázních Felsentherme v Bad Gasteinu. I v zimě se tu můžete koupat nahoře bez a přitom se dívat na zasněžené vrcholky hor. Otevřeno je denně od 9 do 21 hodin a celodenní pobyt vás vyjde na 22,50 EUR.

Ráj pro sportovce

Rakouské Alpy jsou ale především rájem pro všechny milovníky sněhu, lyžování a snowboardingu. Díky velkému množství sněhových děl patří k zemím s nejlepším vybavením a nikdy se vám nestane, že byste se potýkali s nedostatkem sněhu. Stále vyhledávanějšími jsou i českými turisty. Podle odhadů navštíví rakouské a italské Alpy půl milionu Čechů ročně.

Informace na internetu:

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky