Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

6 triků, jak ušetřit za jídlo

Zdroj:

Jídlo představuje v rodinném rozpočtu významnou položku, obzvlášť o svátcích si často chceme dopřát. Jak tedy ušetřit nejen na Vánoce?

Velký nákup jednou týdně

Pokud se zaměříte jen na položky, jež potřebujete, můžete ročně uspořit až třetinu nákladů. Připravte si rodinný jídelníček dopředu, jídla se můžou doplňovat a navazovat na sebe, lépe využijete suroviny. Ekonomicky příznivé je jednou týdně udělat velký nákup. Děti nechte doma; loudí a nákup s nimi se vždycky prodraží!

Do prodejny se seznamem

Jak úsporně nakupovat? Do obchodu choďte se seznamem a hlavně ne s prázdným žaludkem! Dívejte se po zboží v regálech nahoře a dole, tam bývá levnější (nejdražší leží záměrně ve výšce očí). Sledujte a porovnávejte ceny, kupujte pouze množství, jež spotřebujete. Vyděláte na větším balení potravin – ovšem za předpokladu, že je spotřebujete dříve, než skončí jejich záruční doba.

Pijte vodu z kohoutku!

Na kvalitu vody z vodovodu se můžete stoprocentně spolehnout ve všech regionech ČR. Nepřehlédnutelné je, že litr vody z kohoutku je asi 150x levnější než litr vody v PET láhvi a navíc méně zatěžuje ledviny díky nižšímu obsahu minerálních látek.

Brzděte s limonádami

Nepřehánějte to s ochucenými vodami a limonádami. Ušetříte a ještě uděláte něco pro své zdraví, protože se vyhnete velkému množství cukru a ochucovadel (tzv. éček).

Využijte slevy

Prohlédněte si letáky supermarketů, ale ke slevám přistupujte rozumně – kupujte jen to, co využijete! Pro levnější jogurty a rohlíky se nevyplatí jet autem přes celé město, cena nákupu se zvýší o projetý benzin.

Polotovary se prodraží

Za polotovary zaplatíte víc, než když stravu připravíte z vlastních surovin. Rychlé jídlo poskytnou domácí rezervy: někdy uvařte větší množství a přebytky zmrazte.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky