Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

5 tipů na víkend: Německé zábavní parky

Zdroj: profimedia.cz

Prázdniny jsou sice u konce, ale to neznamená, že nemůžete s rodinou o víkendu vyrazit do některého z německých zábavních parků. Vybrali jsme pro vás pět z nich, ve kterých si užijete spoustu nečekané zábavy!

 U našich největších sousedů je velmi silná tradice spojení turistiky se zábavou. Leckteré i malé městečko má kompletní turistické zázemí, skvělé penziónky a hotýlky, doplněné třeba báječným aquaparkem. V tomhle musíme bez uzardění přiznat, že máme u nás v Čechách ještě dost mezer... V Německu mají ale také velké zábavní parky amerického střihu, které vám dnes představíme. 

1. Heide Park
Kde: Blízko města Soltau, 60 km jižně od Hamburku
Co zde uvidíte: Jeden z nejlepších zábavních parků v Německu nabízí asi padesát atrakcí pro malé a velké. Mezi nejoblíbenější patří zdejší unikát – největší dřevěná horská dráha na světě. Velký úspěch u dětí i dospělých slaví tzv. Scream, adrenalinová atrakce, v níž se řítíte volným pádem ze 71 metrů rychlostí 100 km/hod! Shlédnout zde můžete také nejrůznější show, třeba delfíní, anebo pirátské představení u jezera.
Kdy je otevřeno: denně od 9 do 18 hodin
Vstupné: denní vstup 858 Kč (33 EUR), děti do 11 let 676 Kč (26 EUR), do čtyř let zdarma
Web: heide-park.de

2. Tripsdrill
Kde se nachází: Park leží u města Cleeborn, před branami Stuttgartu.
Co zde uvidíte: Velmi oblíbený zábavní park nabízí spoustu neobvyklých atrakcí. Mezi ty nejpopulárnější patří jízda v bednách od mýdla, které si řídíte sami a jedete rychlostí až 14 km/hod! Velmi populární je i část Ráj divočiny, kde si můžete nakrmit vlky, rysy, nebo medvědy. Park nabízí kolem stovky atrakcí pro celou rodinu.
Kdy je otevřeno: denně od 9 do 18 hodin
Vstupné: denní vstup 573 (22 EUR), děti do 11 let 468 Kč (18 EUR), do čtyř let zdarma
Web: tripsgrill.de

3. Phantasialand
Kde se nachází: u města Brühl kousek od Kolína nad Rýnem
Co zde uvidíte: Spoustu skvělých atrakcí – můžete navštívit tajemný hrad, vydat se ke hvězdám, anebo zažít jedinečný rafting – šílenou rychlostí se na člunech budete řítit vodopády i peřejemi. Park se dělí na šest částí – Afriku, Mexiko, Čínu, starý Berlín a Země fantazie, nebo zábavy a v každé vás čekají jedinečné atrakce plné adrenalinu.
Kdy je otevřeno: denně od 9 do 18 hodin
Vstupné: denní vstup 871 Kč (33,5 EUR), dětí do 7 let zdarma, do výšky 1,45 cm 767 Kč (29,5 EUR)
Web: phantasialand.de

4. Europa-park
Kde se nachází: na pomezí Německa, Francie a Švýcarska, kousek od Freiburgu
Co zde uvidíte: Europa-park park patří k největším zábavním parkům světa. Na jednom místě můžete navštívit dvanáct různých evropských zemí a vyzkoušet desítky atrakcí. Najdete zde největší a nejvyšší horskou dráhu, kde se projedete rychlostí 130 km/hod, můžete se proletět mezi nebem a mořem, anebo si zaraftovat na divokých vodách. Čekají vás také různé show a divadelní představení.
Kdy je otevřeno: denně od 9 do 18 hodin
Vstupné: denní vstup 884 Kč (34 EUR), děti od 4 do 11 let 780 Kč (30 EUR), do 4let zdarma
Web: europapark.de

5. Hansapark
Kde se nachází: kousek od Lübecku
Co zde uvidíte: Patříte mezi milovnice řetízkových kolotočů? Pak musíte vyrazit do Hansaparku, kde se můžete vyřádit na nejvyšším řetízkovém kolotoči na světě, v němž se proletíte rychlostí 70 km/hod! Kromě toho vás zde čeká dalších třicet pět atrakcí. Mezi velmi oblíbené patří i lví show, kterou předvádí největší a nejúspěšnější varietní divadlo v severním Německu.
Kdy je otevřeno: denně od 9 do 18 hodin
Vstupné: denní vstup 676 Kč (26 EUR), děti od 4 do 14 let 546 Kč (21 EUR), do čtyř let zdarma
Web: hansapark.at

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky