Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

5 tipů na jedinečný sobotní výlet

Zdroj: profimedia.cz

Lámete si hlavu, kam vyrazit předposlední prázdninovou sobotu? Máme pro vás tipy na nejrůznější skvělé akce po celé republice.

 

Zdaleka člověk nemusí vyrážet do zahraničí, i naše země je krásná. Najdete tu spoustu nádherných, zajímavých míst, které jste zaručeně ještě nenavštívila a na sobotní výlet se hodí dokonale. Tak na co čekáte? 

Historické slavnosti v Posázaví

1. Historické slavnosti v Posázaví

Kde: Pyšely u Benešova
Kdy: 22. 8. 2009
Co zde uvidíte: Od 10 hodin vás čeká bohatý program. Kromě herců, kejklířů, komediantů a hudebních skupin jsou připraveny různé atrakce a soutěže pro děti, mimo jiné jízda na koni či střelba z kuše a luku. To ale není zdaleka všechno – navštívit můžete vojenské ležení, ochutnat dobroty na řadě stánků, navštívit trh a na závěr vás čeká asi hodinová bitva z období třicetileté války, která začíná v 15 hodin. A pokud vydržíte do večera, můžete se zúčastnit pravé šermířské veselice!
Web: mracti.cz

Dožínkové slavnosti

2. Dožínkové slavnosti

Kde: Dolní Němčí
Kdy: 22. 8. 2009
Co zde uvidíte: Pro všechny milovníky tradičního folkloru jsou v obci Dolní Němčí připraveny tradiční Dožínkové slavnosti. Od 15 hodin vás zde čeká bohatý program, včetně krojovaného průvodu. V rámci programu vystoupí folklorní skupina Kýčer z Turej Lúky, dechová hudba Dolněmčanka, krúžek Dolněmčánek a Dolněmčan. Po skončení vystoupení bude k tanci a poslechu hrát dechová hudba Dolněmčanka.
Web: dolnemcan.webgarden.cz

Středověké slavnosti

3. Středověké slavnosti

Kde: Třebíč
Kdy: 21. – 22. 8. 2009
Co zde uvidíte: Středověké slavnosti v Třebíči jsou dvoudenní a začínají již dnes odpoledne. Navštívit je můžete již od 14.30 hod. do půlnoci, zítra potom od 10 hod. Nejen pro děti je zde připraveno Středověké historické městečko, včetně ukázky boje na koni a historického tance, řada hudebních a divadelních vystoupení. Večer vás čeká velký historický průvod, ohňová show a ohňostroj.
Web: mkstrebic.cz

Cihelna 2009

4. Cihelna 2009

Kde: Králíky
Kdy: 21. – 22. 8. 2009
Co zde uvidíte: Každý rok na konci srpna se ve Vojenském muzeu Králíky koná vzpomínková akce zaměřená na vojenskou historii a vojenskou techniku z minulého století. Hlavním bodem programu je několik bojových ukázek v režii vojenskohistorických klubů převážně s tématem druhé světové války, prezentace Armády ČR a integrovaného záchranného systému. Navštívit můžete i výstavu vojenské historické techniky. Program startuje již dnes, ale hlavní část spadá na sobotu. Třikrát během dne (10.45, 12.45 a 15.05 hod.) máte možnost vidět ukázky historických bojů na téma Západní val 1944 – Průlom a Ostravská operace 1945.
Web: akcecihelna.com

Sochovy národopisné slavnosti

5. Sochovy národopisné slavnosti

Kde: Lhotka pod Ondřejníkem
Kdy: 22. 8. 2009
Co zde uvidíte: Slavnosti s bohatým programem můžete letos ve Lhotce nad Ondřejníkem v nádherné krajině Moravskoslezských Beskyd navštívit již po patnácté. A co vás čeká? Slavnostní průvod, program dětských i dospělých folklórních souborů a po skončení jejich vystoupení spousta lidové zábavy, hudba k tanci a zpěvu. A aby opravdu nic nechybělo, ochutnat můžete speciality domácí kuchyně!
Web: obec-lhotka.eu

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky