Dodržujte pitný režim

Jakmile je tělo dehydrované, projeví se to na našem těle neustálým zíváním a celkovou ztrátou hladiny energie. Vhodné je tak s sebou vždy a všude nosit znovupoužitelnou láhev a v ní mít ideálně čistou vodu. Tu lze pro zlepšení chuti doplnit bylinkami, jako je máta či meduňka, anebo plátkem oblíbeného citrusu. Vyhledávané jsou také ochucené kostky bez cukru. Doplnit se dá pitný režim také neslazeným čajem, yerba maté anebo ovocnými šťávami. Ať už ovoce za výhodné ceny, mixéry nebo designové lahve, na vybrané produkty lze najít cenová zvýhodnění na slevovém portálu MrOferto. Vynechat by se však měla přemíra kávy nebo sladkých limonád, které naopak v delším časovém horizontu energii tělu ubírají.

Zaměřte se na vlastní stravu

Aby se vaše tělo cítilo co nejlépe, je žádoucí zamyslet se nad jídelníčkem. Ten by měl být vyvážený a obsahovat dostatek vitamínů i minerálních látek. Vhodné je pravidelně konzumovat ryby, ovoce se zeleninou, libové maso, mléčné výrobky a podobně. Výhodné ceny na nákupy nabízí Lidl leták příští týden, pravidelně aktualizovaný na stránkách MrOferto. Ryby díky omega-3 olejům zvyšují nejen hladinu energie, ale také zlepšují činnost mozku. Negativní vliv na množství energie v těle mají mastná jídla, fast foody a pokrmy, které obsahují velké množství cukru. Místo těch svému tělu dopřejte svačiny v podobě smoothie, ovesných kaší nebo třeba zeleninových salátů. Ovoce se doporučuje konzumovat pouze v dopoledních hodinách, a to zejména kvůli vysokému obsahu cukru.

Určete svému tělu rytmus

Velmi podstatný je také jistý řád. Ten se týká jak uléhání do postele i následného vstávání ve stejnou dobu, tak i pravidelného pohybu. Choďte spát co možná nejdříve a dodržujte ideálně osm hodin spánku každý den. Máloco má na tělo tak pozitivní vliv jako právě spánek. Pokud nepatříte mezi fanoušky posiloven, zkuste se alespoň několikrát do týdne projít, anebo se věnovat jinému sportu. Důležité je, zejména máte-li sedavé zaměstnání, své tělo rozhýbat. Zapomenout byste neměli ani na protahovací cviky, které taktéž prokážou velkou službu.

Mnoho jedinců, kteří mají problém se ke sportu dokopat, namotivuje zakoupení nového vybavení, ať už se jedná o oblečení, běžecké boty nebo třeba podložku. Porozhlédnout se mohou zájemci ve slevových prospektech na Letadu, kde jsou pravidelně zveřejňované akce na kvalitní, přitom cenově přijatelné zboží. Pohyb nezapomeňte prokládat kvalitní stravou a dostatečným pitným režim. Jakmile Lidl leták na příští týden obsahuje slevy na alkohol, přenechejte je někomu jinému. Alkohol totiž slouží jako zpátečka ve všech absolvovaných “energetických” činnostech.