Venkovní vířivky sluší každé zahradě nebo terase. Jen je potřeba vědět, jaký model pořídit a co dalšího pro instalaci připravit. Pokud chcete kvalitní vířivou vanu, kterou budete moci využívat celoročně, vsaďte na celoroční venkovní vířivku, která je kvalitní, ekonomická a navíc úsporná.

Venkovní vířivku: Proč ano?

Pokud ještě váháte nad pořízením, pojďme si shrnout základní výhody a nevýhody venkovních vířivek. Můžete vybírat mezi dvěma základními druhy: Mobilní nafukovací vířivkou a pevnou vířivku. Obě lze využívat venku, obě vám zahřejí vodu. Rozdíl je ale v životnosti, kvalitě a v neposlední řadě i ceně.

Mobilní vířivky jsou skvělou alternativou, pokud máte omezený rozpočet a zároveň si chcete užít komfort vířivých van. Snadno se instalují i udržují. Perličkovou koupel vám zajistí vzduchové či hydromasážní trysky.

Celoroční venkovní vířivky oproti nafukovacím, představují výrazně vyšší počáteční investici. S tím je potřeba počítat. Na druhou stranu vám vydrží mnoho let, jsou odolnější. Jelikož se vyznačují určitou hmotností, je zapotřebí pro ně upravit i terén. Důležitá je také nosnost podlahy, na které bude vířivka umístěná.

Jaká je spotřeba venkovní vířivky?

Pokud uvažujete o pořízení vířivky, jistě vás zajímá nejen pořizovací cena, ale také průběžné náklady na údržbu a provoz. Mezi nejúspornější vířivky na trhu patří vířivky značky Villeroy & Boch, které se vyznačují dokonalou izolací, omezením počtu jednotlivých přívodů k tryskám i vedením trubek s vodou v teplé lázni. Ohřívají se tak velmi rychle a voda zůstane dlouho teplá.

Měsíční spotřeba různých modelů se více či méně liší, pohybuje se zhruba od 310,- až k 1100,-. S vířivkou Villeroy & Boch A7L se dostanete na měsíční provoz 271,-

Náklady na provoz vířivky ovlivňuje také četnost používání a péče.

Přizpůsobte si vířivku na míru

Ať už jsou vaše tělesné proporce jakékoliv, luxusní vířivku si můžete vybrat skutečně sobě na míru. Jednak si můžete vybrat z různých tvarů sedáků o různé hloubce, jednak lze vybírat z různých typů panelů s odlišným rozložením trysek. To ve zkratce znamená, že si můžete uzpůsobit trysky, ať už máte 190 nebo 150 cm. Komfortně se v ní budou cítit úplně všichni.

Pravidelná údržba prodlouží životnost

Pořízením vířivky ale práce nekončí. Měli byste se o ni pravidelně starat. Díky tomu vám také dlouhá léta vydrží bez problémů. Nejdůležitější je kvalita vody. Ta může být ovlivněná chemií, ozonátorem, filtračním systémem nebo i způsobem používání vířivky. Proto je potřeba volit kvalitní filtrační systém. U modelů venkovních vířivek Villeroy & Boch se o kvalitu vody postará účinná dvojitá filtrace s obsahem koloidního stříbra, která při kombinaci s aktivním kyslíkem zajistí hygienicky čistou vodu bez nečistot a bakterií.

TIP: Kvalitu vody lze sledovat pomocí měřičů a testerů na kvalitu vody.

U celoročních vířivek doporučujeme minimálně 2x za rok kompletně vypustit vodu, vyčistit trysky a vnitřek vířivky a poté opět napustit. Opět ale záleží na více okolnostech, třeba jak často vířivku používáte a jak se o kvalitu vody staráte v průběhu roku.