Testovací centrum vyrostlo pod taktovkou certifikované firmy Firm Clinic na parkovacím terminálu P1, na konci Labské přehrady před vjezdem do centra města. Provoz zahájí v pondělí 24. ledna a bude otevřeno každý den od 8:00 do 17:00. Doložit bezinfekčnost PCR testem a koupit si tak skipas, případně využít sezónku, mohou lyžaři s alespoň jednou dávkou očkování nebo s potvrzením od lékaře, který jim nedoporučil očkování (a zapsal tento údaj do registru ISIN). Stačí také dětem a teenagerům mezi 12 (včetně) a 18 lety.

Vyhodnocení testu dorazí maximálně do 24 hodin; pokud se návštěvník otestuje do 14 hodin, výsledek se dozví už druhý den ráno. Zájemci s jednou dávkou očkování, s kontraindikací, mladší 18 let a samozřejmě i plně očkovaní mají nárok na 5 testů za měsíc zdarma, samoplátci zaplatí 814,- Kč. Za příplatek je možné nechat odvézt vzorek okamžitě do laboratoře, výsledek pak dorazí za šest hodin.

Víme, že mezi našimi klienty a hosty špindlerovských hotelů je řada těch, kteří mohou s PCR testem jít lyžovat nebo se ubytovat, proto jim chceme tuto možnost co nejvíc zjednodušit,“ vysvětluje ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn René Hroneš. „Týká se to především dětí do 18 let, kterým tak zajistíme jednoduchý a rychlý přístup k testování během období jarních prázdnin. Poskytovatel testování má vyblokovanou vlastní kapacitu v laboratoři a garantuje velmi rychlé dodání výsledku. Věřím, že to bude zajímavá možnost nejen pro návštěvníky skiareálu, místních hotelů a penzionů, jejich zaměstnance a občany města, ale dokonce i pro obyvatele celého vrchlabského regionu, protože testování bude – na rozdíl od jiných míst – bez rezervace a dlouhého čekání,“ uzavírá René Hroneš.