Celkem osm večerů tu například můžete strávit s Terezou Kostkovou. Královsky vás pobaví v komediích Na útěku, Čas pod psa, Můj nejlepší kamarád, Tik Tik, Úhlavní přátelé či v novince Za dveřmi kanceláří. Vedle Terezy se v nich setkáte také s Carmen Mayerovou, Alešem Hámou, Nelou Boudovu, Kristýnou Frejovou či Václavem Koptou.

„Hraní pod žižkovskou věží mě každý rok moc baví. Neberu to tolik jako práci, vnímám, že jsou prázdniny a já se jdu večer pozdravit s lidmi, jež ráda vidím. Chodím sem ráda také za pohodovou atmosférou, která na celé letní scéně panuje, i diváci mi vždy přijdou letně naladění, představení tu vycházejí moc dobře. A z hlediska své profese musím ocenit výbornou akustiku, která je na Prima Hvězdném létě opravdu výjimečná. Díky tomu hraní tady není dřina, při níž si odrovnáte hlasivky,“ směje se Tereza Kostková.

Další hereckou stálicí letní scény pod žižkovskou věží je herečka Jana Paulová. Naše přední komička se zde letos představí v komediích Bez předsudků, Ani spolu, ani bez sebe, Pro tebe cokoliv nebo v aktuálním velkém diváckém hitu Nikdy není pozdě, který zahraje společně s Václavem Vydrou během Prima Hvězdného léta hned třikrát. Oba herci v něm ztvárňují dohromady šest postav!

„Jde o takový nejednoznačný milostný příběh, vtipný, ale vlastně křehký, s překvapivými momenty, který je velkou příležitostí pro dva herce zahrát si několik postav v různých věkových obdobích,“ pochvaluje si Jana Paulová.

Z dalších hereckých hvězd letošního ročníku Prima Hvězdného léta zmiňme například Ivu Janžurovou, Jiřího Bartošku, Pavla Zedníčka, Oldřicha Kaisera, Jiřího Lábuse, Barboru Hrzánovou, Radka Holuba, Josefa Dvořáka, Petra Rychlého, Petra Čtvrtníčka, Jakuba Prachaře, Marka Taclíka, Davida Suchařípu, Evu Holubovou, Sabinu Remundovou, Jiřího Langmajera, Lucii Vondráčkovou, Hynka Čermáka, Lenku Vlasákovou, Miroslava Hanuše, Jana Dolanského či Ondřeje Vetchého.

Své koncerty pod žižkovskou věží odehrají Tomáš Klus, Ondřej Havelka, Jarek Nohavica a Vojta Nedvěd. Čtyři večery budou patřit muzikálu Pomáda, plnému nestárnoucích letních hitů.

Veškeré informace o letní scéně Divadla Kalich a jeho hostů, plus předprodej vstupenek najdete na www.divadlokalich.cz