Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Tipy pro pohodlné cestování se psem

Zdroj: zooroyal.cz

Cestování se psem může být skvělým zážitkem jak pro vás, tak pro vašeho chlupatého kamaráda. Ať už se chystáte na výlet, dobrodružství v kempu nebo dokonce k moři, mít svého psa po boku vám může cestu zpříjemnit. Je však důležité zajistit, aby se váš pes během cesty cítil pohodlně, bezpečně a nic mu nechybělo.

Příprava na cestu se psem

Připravili jsme pro vás několik tipů, které vám pomohou naplánovat příjemné cestování se psem.

  ●   Poraďte se s veterinářem
Než vyrazíte se svým psem na cestu, poraďte se s vaším veterinářem. Určitě vám poskytne veškeré důležité informace pro zajištění bezpečného cestování se psem, včetně jakýchkoliv očkování nebo preventivních opatření, která může váš mazlíček potřebovat. To je zvláště důležité, pokud cestujete se psem do zahraničí, protože některé země mohou mít pro domácí mazlíčky konkrétní zdravotní a očkovací požadavky.

  ●    Bezpečnost na prvním místě
V první řadě se musíte ujistit, že je váš pes na cestách v bezpečí. Pokud cestujete se psem v autě, zvažte použití přepravky, přepravní tašky, klece nebo speciálního postroje pro psy a bezpečnostního pásu. Jestliže plánujete cestu se psem letadlem nebo jinou hromadnou dopravou, pečlivě si zkontrolujte předpisy dané přepravní společnosti. Ty mohou zahrnovat omezení hmotnosti a velikosti, požadavky na psí přepravku a dodatečné poplatky za cestování se psem.

  ●     Postarejte se o pohodlí psa
Psi mohou být na cestách vystresovaní nebo úzkostliví, takže je důležité zajistit, aby se cítili pohodlně. Vezměte si s sebou nějakou známou věc z domova, která mu dodá pocit bezpečí nejen během cesty, ale i v cílové destinaci. Může se jednat o jeho oblíbenou hračku nebo třeba přikrývku, na které rád odpočívá.

  ●     Základní cestovní potřeby
Stejně jako lidé, i psi potřebují své vlastní cestovní nezbytnosti. V první řadě se ujistěte, že svému psovi zabalíte dostatek psího krmiva a vody na celou dobu cesty. K tomu přibalte také potřebné cestovní misky pro psa. Pokud váš pes užívá nějaké léky, nezapomeňte je vzít s sebou spolu s nezbytnými nástroji pro podávání. Dále budete potřebovat vodítko, obojek, oblíbené psí hračky, deku či pelech, hygienické potřeby a další příslušenství dle individuálních potřeb vašeho psa.

  ●     Zjistěte si informace o cílové destinaci
V neposlední řadě je nezbytné zvážit konkrétní faktory vaší cílové destinace a zjistit, zda se jedná o tzv. dog-friendly místo. Měli byste se tedy seznámit nejen s podmínkami ubytování, ale i celkovým okolním prostředím.

Zdroj: zooroyal.cz

Zaměřte se na individuální potřeby vašeho psa

Nezapomínejte na to, že každý pes je jedinečný a má své vlastní individuální potřeby. Ať už je váš pes nervózní cestovatel, má konkrétní zdravotní potíže nebo zkrátka vyžaduje více pozornosti, je důležité přizpůsobit cestovní plány jeho specifickým požadavkům. Udělejte si tedy dostatek času na to, abyste pochopili cestovní potřeby a preference vašeho psa. Jedině tak můžete zajistit, že váš pes zůstane klidný a spokojený po celou dobu vaší cesty.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky