Od roku 2000, kdy se k tehdy pětičlennému složení přidala ještě Itálie, jsou však Angličané stále nejúspěšnějším týmem. Svou cestu za 8. triumfem začnou 5.2. v Edinburghu, kde Skotům budou chtít oplatit loňskou porážku a získat Calcutta Cup. O ten se hraje už od roku 1879 a dává se vítězi tohoto ostrovního derby.

O den později začne v turnaji také letošní největší sázkařský favorit – Francie, která doma přivítá outsidera z Itálie. Tým galského kohouta vedený Fabienem Galthienem čeká na triumf od roku 2010, kdy dokázal vyhrát dokonce Grand Slam, k čemuž je zapotřebí porazit všechny soupeře v rámci šampionátu. Poslední forma naznačuje, že by se letos konečně mohli dočkat znovu. Už loni k tomu tým plný talentů neměl daleko, ale triumf jim vyklouzl v odloženém posledním domácím utkání se Skotskem. Svou kvalitu a sílu Francouzi definitivně ukázali v Podzimním poháru národů, a především v listopadovém vítězství 40:25 nad Novým Zélandem. Les Bleus tak konečně prolomili prokletí zápasů s All Blacks a s kapitánem Antoinem Dupontem dokráčeli k Dave Gallaher Trophy. Francii navíc čekají duely s dalšími velkými favority z Anglie a Irska na domácí půdě, což může hrát v celkovém zúčtování velkou roli.

Na souboj s Irskem na Stade de France dojde hned ve druhém kole, které je na programu 12-13.2. Tentýž víkend nás čeká i další ostrovní bitva mezi Walesem a Skotskem a v neděli se můžeme těšit na představení the Lions s Itálií. Angličané v přípravě vyhráli 5 utkání v řadě a naposledy dokonce oplatili porážku z finále MS 2019 Jihoafrické republice. Otazník však visí nad účastí kapitána výběru a hvězdy Saracens Owena Farrella. V Římě by ale i tak, vzhledem k formě svěřenců Eddieho Jonese, mělo jít o jednoduchou záležitost. Angličané navíc v historii Six Nations s Itálií ještě nikdy neprohráli.

Třetí kolo začne soubojem Skotska s Francií. Domácí Skotové čekají na pohár od roku 1999 a ani letos to nevypadá na triumf, ačkoli trenér Gregor Townsend tvrdí, že jsou jeho hráči ve výborné formě a tým je černým koněm. Do kádru se po zranění vrací Cameron Redpath, ale Hastings, Jones, Horne a Maitland budou na turnaji chybět. Třetí kolo bude 26.2. pokračovat bitvou Anglie s Walesem na Twickenham Stadium v Londýně. O den později bude hrát Irsko s Itálií.

Čtvrté kolo začne soubojem top 2 z loňského turnaje. Wales bude v souboji s Francií za outsidera, ale krása turnaje spočívá právě v jeho vyrovnanosti. Každý může porazit kohokoliv. Což platí i o souboji Itálie se Skotskem. Víkendový program uzavře 12.3. zápas o Millennium Trophy mezi Anglií a Irskem. Loni tento souboj ovládli Irové 32:18 a ani letos nejsou bez šance, což dokazuje listopadová výhra hráčů Andyho Farrella nad All Blacks, která překvapila leckterého sázkaře.

Závěr turnaje je naplánován na 19.3. Tento den se tradičně nazývá „super sobotou“ a fanoušci uvidí všechny celky v akci. Vrcholem dne bude rozhodně večerní souboj Francie s Anglií. Loňský úspěch ostrovanů 23:20 byl jedním z klíčových okamžiků turnaje. Je tedy dost možné, že i letos bude do posledního dne pohár napínavý.

Zda bude pomyslný vrchol šampionátu s účastí fanoušků lze jen těžko odhadovat. Zdá se, že v Británii a Itálii budou stadiony plné, ale situace ve Francie je zatím nejistá. Šance, že po dvou letech uvidíme Six Nations s fanoušky je však celkem veliká. Covidová situace je ale pořád pro turnaj velkou hrozbou. Loni se celý pohár musel odložit a Francie s Itálií hrozí, že budou do země pouštět pouze naočkované sportovce z cizích zemí. Nezbývá nám než doufat, že zdravotní situace ve světě turnaj dovolí a užijeme si ho ve větším klidu než loni.

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Účast osob mladších 18 let na hazardní hře je přísně zakázána.