„Věděli jsme, že Srdcového krále na naše jeviště určitě někdy vrátíme. Licence nám umožňuje odehrát ještě dvacet repríz. A mně by přišlo jako velká škoda toho nevyužít a nepředstavit tuto opravdu vydařenou muzikálovou romantickou komedii také divákům, kteří se na její první uvedení nedostali. A zároveň nenabídnout její početné fanouškovské základně, jíž si rychle vytvořila, možnost si zážitek z ní zopakovat. Ostatně o návrat Srdcového krále si sami diváci často psali. Jsem rád, že okolnosti jeho návratu konečně přejí a my se můžeme od září opět těšit na tu strhující jízdu, která je jednou velkou oslavou lásky, plnou nestárnoucích hitů krále rokenrolu, humoru, nadsázky a romantiky,“ uvádí producent a majitel Divadla Kalich Michal Kocourek. „Srdcového krále jsme uvedli v české premiéře, navíc jsme byli první zemí na světě, která ho nastudovala kompletně v národním jazyce, a to v překladu Adama Nováka. Jedná se o třetí zahraniční titul, který jsme v Divadle Kalich inscenovali,“ dodává.

Kritika po prvním uvedení skutečně nešetřila nadšením, diváci se na Srdcového krále vraceli opakovaně a ve výroční anketě portálu i-divadlo ho zvolili Inscenací roku 2016 v ČR.

„Už prvně, když jsme nastudovávali tuhle skvělou muzikálovou komedii, jsem se na postavu Chada moc těšil. Bavilo mě ho poznávat. Je to okouzlující chlapík, kterého, ačkoliv není moc chytrý a má snad všechny špatné mužské vlastnosti, prostě člověk musí mít rád a všechno mu odpustí. Hodně mi tenkrát přirostl k srdci. Když jsem se dozvěděl, že se s ním znovu potkám, udělalo mi to upřímnou radost. Už se na něj moc těším,“ přiznává herec Jan Kříž, představitel hlavního hrdiny příběhu, záhadného tuláka Chada. Dělil se o ni a dělit i nadále bude s Přemyslem Pálkem.

Vedle nich se diváci dočkají celé řady dalších hereckých tváří, které si v Srdcovém králi oblíbili, a spolu s nimi i několika novinek v hereckém obsazení. Nově se mohou v inscenaci těšit na Michaelu Tomešovou a Ninu Horákovou v hlavní ženské roli Natalie, na Mariku Procházkovou v roli slečny Sandry či Natálii Halouzkovou v roli dívky Lorraine.

V broadwayském muzikálu Srdcový král (All Shook Up) se vzácně scházejí dvě světové kulturní ikony - William Shakespeare a Elvis Presley. Nesmrtelné hity Elvise Presleyho v současných aranžích doprovázejí volnou adaptaci Shakespearovy romantické komedie Večer tříkrálový. Její příběh převedl do Ameriky 50. let prestižními cenami i nominacemi ověnčený broadwayský libretista Joe DiPietro (mj. autor titulů Miluji tě, ale… či Memphis). Do scénáře se vešlo celkem 24 Presleyho slavných písní.

Muzikál spatřil světlo světa v Goodspeed Musicals na jaře roku 2004. Na přelomu roku se přestěhoval do Chicaga, kde došlo k finálním změnám. V této podobě se All Shook Up představil na newyorské Broadwayi. Tam měl premiéru 2. března 2005 v Palace Theatre v režii Christophera Ashleyho a s choreografiemi Kena Robersona. Inscenace si připsala na konto významnou cenu Theatre World Award (Cheyenne Jackson ji získal za výkon v hlavní mužské roli), byla též nominována za výpravu.

Po více než 200 odehraných reprízách se muzikál vydal z Broadwaye na turné po Spojených státech. V roce 2015 absolvoval pod názvem Love Me Tender také úspěšné anglické turné. Byl nastudován rovněž v Japonsku, Korei, Německu, Švédsku či Holandsku. Českou premiéru měl 21. září 2016 v Divadle Kalich.

Do jednoho konzervativního amerického státu, uprostřed konzervativní dekády, do ospalého města s náměstím malým jak konzerva jednoho dne přijíždí na motocyklu záhadný cizinec, kytarista a tulák Chad, aby všechny jeho obyvatele nakazil rebelstvím své hudby a jejich nudné životy navždy převrátil vzhůru nohama.

Setkává se tu s ráznou dívkou, opravářkou motorek Natalií, jejím ovdovělým otcem Jimem, pragmatickou majitelkou baru Sylvií a její nenapravitelně romantickou dcerou Lorraine, zakřiknutým Dennisem, krásnou intelektuálkou Sandrou, konzervativní starostkou Matildou, jejím poslušným synem Deanem a loajálním šerifem Earlem. Všichni obyvatelé městečka mají životy, jaké žít nechtějí, ale chybí jim odvaha na nich cokoli změnit. Přitom by pro začátek stačilo alespoň se odvážit… hodit minci do jukeboxu!