Jaké jsou nejoblíbenější zimní sporty na horách?

Mezi nejoblíbenější zimní sporty u nás patří turistika a lyžování. Pěší turistiku provozuje 80 % lidí, kteří se v zimní sezóně vydávají na hory. Jsou to následující sporty: lyžování, cyklistika a snowboarding. V případě nejoblíbenějších aktivit je jako nejnebezpečnější označován snowboarding. Přitom právě tento druh zimních aktivit by si většina lidí chtěla v zimní sezóně vyzkoušet. Velké oblibě se těší také skalní lezení a speleologie.

Pro bezpečné provozování zimních sportů je potřeba se dobře připravit a dodržovat základní pravidla. Než vyrazíte na hory, zkontrolujte počasí a nabíjení svého mobilního telefonu. Měli byste sjíždět z hor, když se počasí zlomí. Před odjezdem do hor byste měli informovat ostatní lidi, že jedete na hory, a také o tom, kam jedete a kdy plánujete návrat. Před odchodem je také důležité zkontrolovat své vybavení. Před případnými změnami počasí byste se měli chránit i vhodným oblečením a vybavením jako jsou pořádná obuv, v zimě čepice, šály, rukavice, kvalitní sluneční brýle. Musíte také znát svá omezení a snažit se nepřekračovat své možnosti. Svůj itinerář byste si měli vždy pečlivě naplánovat a mít na něj dostatek jídla a pití, pořiďte si vhodnou termosku či láhev na vodu. Je velmi důležité prověřit lavinové riziko.

Zde je také potřeba vědět, co přesně daný stupeň lavinového nebezpečí znamená. Měli byste také používat pouze své sportovní vybavení. Vydejte se na hory s dalšími zkušenými lidmi. Využívejte pouze osvědčené půjčovny sportovního a horského vybavení. Důležité je také celoročně pečovat o svou kondici.

Jaké jsou nejoblíbenější letní sporty na horách?

Velmi oblíbená začíná být speologie. Jinými slovy, je to poznávání hor zevnitř. Podzemní horolezectví si získává stále více příznivců, kteří cestují kilometry, aby prozkoumali horské jeskyně a jeskyně. Taková činnost vyžaduje nejen dobrou přípravu, ale také odvahu a znalosti. Pokud tedy chcete poznat „vnitřek“ hor, začněte své dobrodružství podzemním horolezectvím s někým zkušeným. Samozřejmě nesmíme opomenout ani jízdu na horském kole po nerovném terénu. Extrémní disciplína vyžaduje vytrvalost, sílu a rovnováhu, stejně jako zručnost při manipulaci s jízdním kolem.

Pro ty, kteří nejsou příznivci extrémních cyklovýletů, byla vytvořena „odnož“ túr na horských kolech, které jsou bezpečnější a klidnější, ale stále jsou zajímavou alternativou pěší turistiky. Na Sportano.cz najdete kola značek Rambler, Romet či Orbea. Nezapomeňte ani na přilbu, rukavice a vhodné cyklistické oblečení.

Sportujeme na horách

Na hory nepotřebujete jen pevnou obuv a kvalitní oblečení. Hodit se vám bude i různé sportovní náčiní, které najdete na sportano.cz. Na Sportano naleznete nejen horská kola, ale i trekové hole, batohy, lékárničky první pomoci, ale i kvalitní spacáky, vybavení na kemping. Dále zde zakoupíte sportovní hodinky či GPS.

Sportovní obchod Sportano je nákupní portál, kde najdete sezónní sportovní vybavení značek Nike, Adidas, Salomon, Aqua Marina a další. Zboží si můžete objednat online, doručí vám jej kurýři PPL domů či do práce.