Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Sportem ke zdravému vývoji dětí. Ale co když chybí finance?

Zdroj: Česká olympijská nadace

Sport je nepochybně velmi důležitou součástí života dětí – proběhnou se, protáhnou se, zdravě se unaví, naučí se přijímat prohry i prožívat vítězství, udělají si kamarády na celý život. A kdo ví, možná právě váš malý šampion jednou bude stát na stupních vítězství. Jenže sport s sebou přináší i zvýšené náklady na klubové příspěvky, vybavení nebo soustředění.  Mezi ty nejdražší sporty patří například hokej nebo tenis. A právě kvůli svým zkušenostem se tenistka Lucie Šafářová nyní pustila do pomoci České olympijské nadaci, u které si mohou děti, kterým se financí na sport nedostává, zažádat o podporu.

Úspěšná tenistka Lucie Šafářová si uvědomuje, co vše jí sport dal a nyní, když je sama maminkou, také to, jak moc je důležitá podpora sportujících dětí. “Kdybych sama nezískala v dětství podobnou podporu, určitě bych si nesplnila sen být na olympiádě. Proto jsem se stala ambasadorkou olympijské nadace a chci pomoci plnit další dětské sny. Budu ráda, pokud mi s tím pomůžete,” říká Lucie.

Zdroj: Česká olympijská nadace

Pomáhat nyní můžete společně s Luckou i vy, a to úplně jednoduše – stačí si v některé z drogerií Rossmann až do 23. května koupit některý z produktů Procter & Gamble a automaticky jedno procento z ceny poputuje na podporu sportování dětí. A které produkty to jsou? Doma je má 90 % českých domácností, kde pomáhají s každodenními pracemi a hygienou – ať už se jedná o praní se značkami Ariel nebo Lenor, mytí vlasů s Pantene nebo Head & Shoulders, mytí nádobí s Jar, holení s Gillette, čištění zubů s Oral-B nebo přebalování dětí s Pampers, u všech těchto denních aktivit produkty Procter & Gamble asistují a jejich nákupem teď automaticky pomůžete.

Zdroj: Česká olympijská nadace

Česká olympijská nadace přispívá dětem bez ohledu na výkony, důležité je nadšení pro sport a to, že děti baví. Veronika Opršalová, ředitelka České olympijské nadace, upřesňuje: “Přispíváme dětem nejen na oddílové příspěvky, ale i na sportovní vybavení, soustředění a kempy či sportovní prohlídky. Sport může být pro děti zásadním formujícím faktorem. A to nejen z hlediska fyzického zdraví, ale i toho psychického. Děti se naučí, co je to fair play - ve sportu, ale i v životě. Najdou si kamarády, se kterými mají společné zájmy. Kromě toho jim sport dodá odhodlání, sebedůvěru a morální zodpovědnost. Velmi si vážíme toho, že společnost Procter & Gamble naši nadaci dlouhodobě podporuje.” 

Zdroj: Česká olympijská nadace

 

 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky