Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Spokojený spánek pro vaše nejmenší díky kvalitním lůžkovinám

Zdroj: PiCaSo manufactury s.r.o.

Spokojené miminko, které spinká = spokojený rodič. Spánek je pro děti ještě důležitější, než pro nás dospělé. Miminko stráví spánkem až 18 hodin, ovlivnit ho ale může hned několik věcí. Nastavit ideální podmínky pro spánek nemusí být vůbec jednoduché, každá maličkost má svůj podíl na spokojeném a nerušeném dřímání našich nejmenších.

Bezpečná postýlka je základ

Každý rodič má o své dítě starost a chce pro něj jenom to nejlepší. Po příchodu z porodnice je potřeba dítku zajistit bezpečnou a kvalitní postýlku. Základem je kvalitní matrace, která musí do postýlky přesně pasovat. Neměly by zde být velké mezery mezi matrací a rámem postýlky. Dětskému tělíčku prospěje středně tvrdá až tvrdší matrace, která dodá páteři pevnou oporu. Vyhněte se matracím s tvarováním nebo zónovou konstrukcí.

Dětský polštáře a přikrývky

Novorozenci a miminka do jednoho roku polštáře v postýlce nepotřebují. Mohli by se do něj zamotat nebo si ho přetáhnout přes hlavu, což představuje značné riziko. Spaní bez polštářku je vhodné pro vývoj dětské páteře, která si nežádá v tomto věku ještě oporu v podobě polštáře.

Starší děti (zhruba od 2 - 3 let) můžete do postýlky přidat i dětský polštář. Většinou si děti sami začínají mačkat a tvarovat pod hlavu svou peřinku. Rozhodně ale nedávejte do postýlky klasický polštář, opravdu se zaměřte na polštáře určené pro děti - jsou menší a placatější, dětská hlavička potřebuje nižší oporu.

Stejně jako polštáře, ani peřinky do postýlek pro novorozence nepatří. I tady hrozí nebezpečí, že by si do nich miminka mohla zamotat  hlavičku. Jakmile je ale děťátko větší, bude potřebovat přikrývku. Narozdíl od polštáře ji bude potřebovat mnohem dřív, než mezi 2-3 rokem. Při výběru vám pomůže přihlížet k tomu, jaké vaše dítě je. Jestli si v noci odkopává peřinku, volte tenčí dětskou přikrývku.

Hnízdečka a zavinovačky

Miminka pláčou a někdy pláčou hodně. Rostou jim zoubky, tlačí je bříško a nebo jim jednoduše chybí maminka. Dítě má u maminky pocit bezpečí. To můžete navodit i pomocí hnízdečka nebo zavinovačky. Právě hnízdečka a zavinovačky se doporučují využívat, pokud máte doma novorozence. Opatrně ho zabalíte, miminko tak nemá šanci si zavinovačku odkopat.

Zdroj: PiCaSo manufactury s.r.o.

Spaní v jedné posteli - ano nebo ne?

Většina lidí tvrdí, že by miminko (kojenec) kvůli bezpečnosti nemělo spát s rodiči v jedné posteli. Ideální pro něj bude vlastní postýlka, která bude ale co nejvíc nablízku rodičům a mamince. Jiné názory zase tvrdí, že je miminku smutno a nemělo by být až do 3 let během spánku od rodičů odloučeno.

Pokud zastáváte názor, že by miminko mělo spát s vámi ale zároveň se bojíte o jeho bezpečnost, doporučujeme malý trik. Taky si pamatujete to kouzlo, když jste usnuli v noci u televize a ráno jste se vzbudili ve své posteli? Zkuste miminko uspat ve vaší posteli a jakmile usne, přeneste ho opatrně do jeho vlastní postýlky.

Chcete, aby vaše miminko spalo jako v bavlnce?

Aby vaše dítko spalo klidným a nerušeným spánkem, doporučujeme vybrat vhodnou postýlku a kvalitní dětské lůžkoviny. Ty můžete vybrat na e-shopu společnosti Picaso Manufactury. Jedná se o českou značku, která ručně vyrábí lůžkoviny nejen pro dospělé, ale právě i pro naše nejmenší. Nabízené produkty jsou vyrobeny z materiálů, které jsou šetrné k vaší pokožce.

Příroda na 100 %

Jako jeden z mála výrobců Picaso Manufactury nabízí dětské lůžkoviny, které jsou vyrobené čistě z přírodních materiálů. Dokonalý komfort a šetrnost k dětské pokožce zaručuje set ze 100% bavlny, ta je obsažena nejen v "obalu", ale především také ve výplni. Proto je i polštář z bavlny nižší - placatější, jelikož bavlna nemá schopnost být tak nadýchaná, jako peří. Samozřejmě je zde i varianta z prachového husího peří, zde ale musíte počítat z vyšší cenou, jelikož se jedná o vůbec nejvyšší řadu kvality.

Zdroj: PiCaSo manufactury s.r.o.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky