Mezinárodně úspěšná sopranistka Lenka Graf, jejíž skladba Víru dej obsadila v roce 2017 na několik týdnů přední příčky hitparády Českého rozhlasu, je v současné době na turné v Německu, kde doprovází operního a crossoverového zpěváka Billyho Andrewse aka Dark Tenora. Lenka přijala nabídku zazpívat na prestižní akci Fotbalista roku 2022 v duetu s Petrem Kolářem píseň „Nechme lásku plout“ (v anglickém originálu You Are Not Alone).

O překlad písně se postaral Viktor Dyk a na hudbě zapracovala kapela Chinaski.

V pondělí 20. března na Fotbalistovi roku měla píseň premiéru a vzápětí vyjde nová verze singlu.

„Z nápadu na společný duet s Petrem Kolářem jsem byla doslova nadšená. Spolupráce s tímto umělcem je naprosto profesionální a text české verze písně se mi velmi líbí. Už teď se těším na další hudební projekty, které mě čekají,“ řekla sopranistka těsně před akcí.

Po vystoupení jsme se Lenky zeptali, zda něco ví o fotbale a jestli si tipla vítěze: „Dokonce jsem si tipla správně, že fotbalistou roku se stane Patrik Schick.“

Jak jsme u Lenky zvyklí, nenechala nic náhodě. Měla nádhernou róbu vytvořenou přímo pro tuto příležitost. Autorem šatů je studio Poner. Jakub Poner má Lenku v oku a šaty jí vytvořil na míru.

Po akci se sopranistka vrátila zpět na vyprodané turné, konkrétně do Hamburku.

V Praze ji můžeme znovu vidět začátkem května. Jako host vystoupí na koncertě Leony Machálkové ve Velkém sále Lucerny.

Lenka Graf žije střídavě v Čechách a na Floridě. Kromě muziky se aktivně věnuje charitativní činnosti. Je zakladatelkou Nadačního fondu Energie pomáhá, jenž se zaměřuje na finanční podporu vzdělávání dětí. Často pořádá benefiční akce, na které si zve řadu známých osobností. Vystoupili zde například Štefan Margita, Markéta Fassati (rozená Mátlová) nebo Eva Urbanová.
Spolupracuje s věhlasným houslistou Jaroslavem Svěceným, se kterým ji pojí letité přátelství.