Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Sbírka potravin proběhne tuto sobotu. Zapojí se i ve více než 130 obchodů Albert

Zdroj: albert.cz

V aktuální těžké situaci dále přibývá lidí, kteří potřebují pomoc se zajištěním jídla. Doplnit sklady potravinových bank můžou už v sobotu také zákazníci ve více než 130 obchodech Albert. Společnost se zapojuje do Sbírky potravin pravidelně od jejího začátku, tedy desátým rokem. Dary pomůžou matkám samoživitelkám, seniorům, lidem v hmotné nouzi a nově se zapojí napřímo i dětské domovy.  

Letos se Albert rozhodl spolupráci ještě zintenzivnit a ve srovnání s jarním kolem téměř zdvojnásobí počet zapojených prodejen. „Aby byly všechny prodejny obsazeny dobrovolníky, pomůžou s vybíráním darovaných potravin kromě místních charit a neziskových organizací také dobrovolníci z řad zaměstnanců Alberta,“ vysvětluje Jiří Mareček ředitel komunikace obchodů Albert.

„Novinkou ve vybraných obchodech Albert je i přímé zapojení dětských domovů, které vyšlou na naše prodejny své dobrovolníky. V této těžké situaci jsme rádi, že rozšíříme okruh přímých příjemců o organizace, které jsou také dlouhodobým příjemcem podpory od Nadačního fondu Albert. Všem zákazníkům i dobrovolníkům děkujeme,“ doplňuje Mareček.

Svačinky i vánoční pečení

Zdroj: albert.cz

Dětský domov Domino bude podle zástupkyně ředitelky Dagmar Frouzové nejvíce vděčný za trvanlivé potraviny, jako jsou těstoviny, rýže, mouky, cukr, mléko, šťávy, oleje či sáčkové čaje. Rovněž ocení i různé druhy sušenek, oplatek a svačinek, které děti dostávají do školy nebo na výlety jako svačinu. Potěší je i suroviny na pečení vánočního cukroví.

Díky Sbírce potravin domovy ušetří finance. „Nemusíme zvedat stravovací normy a z ušetřených peněz si můžeme dovolit jiné věci, jako jsou kroužky pro děti, výlety, prázdninové akce, rukodělná činnost, keramická dílna a mnoho dalšího. Stravovací normy, podle kterých musíme vařit, jsou žalostně malé a vůbec nereagují na rostoucí ceny potravin,“ popisuje Dalibor Křepský, ředitel Dětského domova Šance.

Sbírka potravin proběhne v sobotu 12. 11. v čase od 8:00 do 18:00 hodin. Při svém sobotním nákupu budou moci zákazníci věnovat trvanlivé jídlo či drogistické zboží dobrovolníkům v zástěrách s logem Sbírky potravin. Seznam zapojených obchodů Albert, najdou zákazníci na webu obchodníka.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky