Nezvykle po čtyřech měsících se na kanadském ledě opět sejdou vycházející hvězdy světového hokeje. Loňský šampionát byl po řádění covidu v několika týmech odložen na srpnový termín. Při něm kralovali mladí Kanaďané, kteří ve finále přetlačili v prodloužení Finsko. Blízko medaile byli i Češi, v boji o bronz však nestačili na Švédsko a museli se tak spokojit s neoblíbenou bramborovou příčkou.

I nyní budou největšími favority na vítězství domácí Kanaďané. Ty by měl opět táhnout teprve sedmnáctiletý supertalent Connor Bedard. V předpokládané jedničce příštího draftu NHL zámořští hokejoví experti vidí nástupce současných hvězd v čele se Sidneym Crosbym a Connorem McDavidem. Nejvyšší ambice budou mít rovněž Američané, které na posledním šampionátu senzačně vyřadili už ve čtvrtfinále Češi. Pozadu nebudou chtít zůstat tradičně také Finové či Švédi.

O vytouženou placku se určitě pokusí poprat i čeští junioři, kteří se naposledy radovali z cenného kovu v roce 2005, kdy získali bronz. Český tým by se měl opírat zejména o hráče, kteří si už zahráli na letním šampionátu a jen těsně jim unikla medaile. Jednou z hvězd turnaje by se tak teoreticky mohl stát i obránce David Jiříček, který už letos okusil i NHL. Jeho start ovšem závisí na tom, zda ho jeho Columbus uvolní. Fanoušci budou zvědaví také na brněnské křídlo Eduarda Šallého, kterému odborníci věští první kolo na příštím draftu.

Na úvod však svěřence trenéra Radima Rulíka nečeká nic lehkého, hned v prvním zápase 27. prosince totiž narazí na silnou Kanadu. O postup ze skupiny do play-off se Češi dále postupně střetnou s papírovými outsidery z Rakouska, favorizovanými Švédy a na závěr v silvestrovském zápase s nevyzpytatelnými Němci. Vzepřou se čeští hokejisté osudu a ukončí téměř osmnáctileté čekání na medaili? Na to si můžete vsadit s bonusem u Fortuny, která na zlato českého výběru nabízí lákavý kurz 20 ku 1.

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Účast osob mladších 18 let na hazardní hře je přísně zakázána.