Kdy je vhodné uvažovat nad půjčkou?

  • Konsolidace dluhu

Konsolidace dluhu je jedním z nejčastějších důvodů, proč si vzít osobní půjčku. Když požádáte o půjčku a použijete ji ke splacení několika dalších půjček nebo kreditních karet, spojíte všechny tyto nevyrovnané položky do jedné měsíční platby. Celková měsíční splátka tak obvykle výrazně klesne a vy v měsíčním rozpočtu získáte peníze, které můžete využít například k tvorbě rezervy.

  • Neplánované výdaje

Pokud si náhle potřebujete koupit novou pračku a sušičku nebo vyměnit převodovku ve svém vozidle, ale nemáte po ruce finanční prostředky, může vám pomoci osobní půjčka.

Osobní půjčky vám umožňují okamžitě pokrýt nečekané opravy automobilu nebo nákup hlavních domácích spotřebičů a elektroniky, zejména pokud potřebujete své auto nebo tyto spotřebiče k pravidelnému používání. I když budete muset hradit měsíční splátky, osobní půjčka vám může z dlouhodobého hlediska ušetřit čas a peníze. Díky rychlému řešení situace se totiž vyhnete nutnosti využívat prádelnu nebo půjčovnu aut, případně další krátkodobé drahé alternativy.

  • Financování vozidel

Osobní půjčka neboli spotřebitelský úvěr je jedním ze způsobů, jak pokrýt náklady na auto, loď, karavan nebo motorku. Pokud například kupujete ojetý vůz od jiného spotřebitele, úvěr vám umožní koupit si auto, aniž byste museli vyprázdnit svůj spořící účet.

Proč pojištěnou půjčku?

Využití varianty, jakou je nebankovní půjčka, je dobrým řešením ve chvíli, kdy potřebujete finanční prostředky opravdu rychle. Navíc si můžete půjčku pojistit, což znamená, že v případě nenadálé situace za vás zodpovědnost za měsíční splátky přebírá pojišťovna. Vy si tak nemusíte dělat starosti, zda v případě snížených příjmů dokážete dostát svým závazkům. Na pojištěnou půjčku se můžete spolehnout například ve chvíli, kdy ztratíte zaměstnání či onemocníte. Nicméně situací, kdy lze pojištění využít, je mnohem více.

Získejte k půjčce nový iPhone

Plánujete-li si půjčit alespoň 70 000 Kč, můžete se stát také hrdými majiteli nového iPhonu 14 Pro. Automaticky se totiž zúčastníte slosování o tři tyto telefony. S pojištěnou půjčkou tedy můžete získat nejen finanční prostředky pro svou potřebu, jistotu v případě nenadálé události ve formě pojištění, ale při troše štěstí i nový Apple iPhone 14 Pro. To už je hned několik pádných důvodů, proč si vybrat zrovna tento produkt.