Tunisko si přízeň cestovatelů získalo především svou rozmanitostí. V rámci jediného zájezdu totiž dostanete pořádnou porci sluníčka, moře, písečných pláží, památek a tradiční gastronomie. Relaxaci zde můžete kombinovat s poznáváním a objevováním nových míst. Tunisko si zkrátka hodně rychle zamilujete. Stačí si sepsat seznam působišť, kam zavítáte. Zároveň se vám hodí i několik praktických informací.

Doklady, měna a bezpečnost

Ať už se chystáte do jakékoliv země světa, za žádných okolností nepodceňujte náležitou přípravu. Ne nadarmo se říká, že je lepší býti připraven nežli nepřipraven. Nachystejte si kupříkladu všechny potřebné cestovní doklady a zkontrolujte jejich platnost.

  • Cestovní pas
  • Platný šest měsíců od ukončení pobytu
  • Vízum nepotřebujete

Vízová povinnost se na turisty směřující do Tuniska vztahuje pouze za předpokladu, že v zemi stráví více jak devadesát dní. Pak je nutné vlastnit výstupní vízum. V podobném duchu může vaše příprava na dovolenou v Tunisku pokračovat. Dopředu si zjistěte, jakou měnou platí místní lidí. Například vývoz místní měny je nelegální činností, proto si do země dovezte dostatek eur a dolarů pro směnu a platbu.

Kapitolou samou o sobě je bezpečnost, protože Tunisko je islámskou zemí. Je tedy zapotřebí ctít náboženské zvyklosti. Nepijte alkohol na veřejnosti, ženy musí omezit vyzývané oblékání a není radno podceňovat ani možnost kapesních krádeží na přelidněných místech. Tohle všechno a mnohé další si zjistěte dopředu.

Odhalte krásy prosluněného Tuniska

Příprava na dovolenou v Tunisku samozřejmě není jen o výše uvedených věcech. Naprostou nezbytností zodpovědného cestovatele je itinerář plný úchvatných měst, památek a přírodních zajímavostí. Pokud chcete navštívit Tunisko, nemusíte relaxovat pouze na pláži. Vyrazit můžete také do pouště nebo malebných uliček některých měst. V Tunisku je toho k vidění více než dost.

  • Bab El-Bahr
  • Muzeum Bardo
  • Pevnost Genoese
  • Antoniovy lázně

Záleží pochopitelně na tom, do jaké části Tuniska se chystáte. Z větších měst jednoznačně vede Tunis a Hammamet. Z těch menších je to pak Thysdurs, El-Džem a Kartágo. Místa, kde na vás dýchne duch minulosti a vy proniknete do života místních.

V rámci dovolené v Tunisku zavítejte i do vybraných přírodních lokalit. Co byste řekli třeba na známou ptačí rezervaci? Zajímavostí je také vrchol Jebel a Národní park Ichkeul. Kapitolou samou o sobě je Sahara, do jejíž útrob se můžete vydat na hřbetu velblouda nebo na čtyřkolkách.

Z pevniny až na Djerbu

Málokdo ví, že přímo z pevniny vede cesta i na jeden z nejslavnějších tuniských ostrovů. Je to oblíbená Djerba, kde na vás budou čekat překrásné pláže a plně vybavená letoviska. Mezi nejznámější patří pláž Sidi Maharés a Plage de la Seguia. Užívat si můžete noční zábavu, golf, vodní sporty nebo se vydáte na místní tržiště. Ani zde nebude o zajímavé cíle nouze.

  • Synagoga El-Ghriba
  • Vesnice Guellala
  • Midoun

Krásy města Nefty může střídat proslulý kaňon Selja Gorge. Mnohé z těchto míst jsou navíc vhodné nejenom pro dobrodruhy, ale také rodiny s dětmi, díky čemuž si na své přijde doopravdy každý.

Vše na jednom místě

Je pravdou, že v rámci plánování dovolené v Tunisku se vám jistě hodí praktický pomocník. Tím se v tomto případě stane cestovatelský portál cKlub.cz. Web sdružující recenze hotelů, cestopisy, zkušenosti ostatních cestovatelů a nabízející inspirace na překrásná místa, včetně praktických informací. A to vše nejenom v rámci Tuniska, ale v podstatě libovolné destinace světa.