Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Poznejte sílu rostlinných adaptogenů

Zdroj: eskeri.cz

Rostlinné adaptogeny jsou přirozenou silou přírody, kterou celá staletí moudře využívali naši předkové, a my se k ní dnes s pokorou vracíme.

Možná jste už výraz adaptogeny slyšeli, nebo vám budou známa označení v nadsázce jako „omlazující rostliny, rostliny nesmrtelnosti, rostliny života."  Postupně se v „západním světě" s tímto termínem více a více setkáváme a zdá se, že jde o trefná přirovnání. Adaptogeny nejsou objevem naší generace. Jejich vlastnosti poznávaly a ověřovaly mnohé tradiční národy a etnika. Lze je objevit primárně v čínské medicíně nebo indické ajurvédě. Adaptogeny jsou tedy rostlinné produkty, které pomáhají organismu při stresu, psychickém napětí a tělesné únavě, stimulují normální funkci imunity. Jinými slovy, tyto rostlinky zlepšují schopnost odolávat změněným životním podmínkám (adaptovat se), a proto se jim říká adaptogeny. Schopnost adaptovat se, tedy přizpůsobovat se hlavně změnám prostředí, je nezbytně nutná pro přežití rostlin, zvířat i člověka.

Být adaptogenem není jen tak. Taková rostlina nebo houba musí splňovat určitá kritéria. Termín „adaptogen“ poprvé použil ruský vědec Dr. Nikolaj Lazarev v roce 1947 a označuje rostlinný produkt, který zvyšuje odolnost organismu proti stresovým situacím, zranění, úzkosti nebo tělesné únavě. Je však třeba upozornit, že termín adaptogen není legislativně nikde oficiálně zakotven.

Zdroj: eskeri.cz

Eskeri, pramen života (doplněk stravy)

Využití rostlinných adaptogenů dnes symbolizuje návrat k čistotě přírody a k víře v její pozitivní vlastnost, schopnosti, a to bez umělých chemických látek. Moderní farmacie dokázala sílu adaptogenů citlivě uchopit a vtělit ji do přípravků, kde se účinky rostlin vhodně doplňují. Takovým příkladem je na našem trhu i novinka Eskeri, doplněk stravy, který obsahuje adaptogeny, používané již starověkými Tunguzy po téměř 4 000 let. Eskeri obsahuje houbu lesklokorku lesklou (reishi), klanoprašku čínskou (schizandru), sibiřský ženšen a rozchodnici růžovou (rhodiolu). Reishi je dřevní houba s lesklým kloboukem, která se v Asii používá již od pravěku pro příznivý vliv na obranyschopnost. Klanopraška čínská je dřevitá liána s bělavými květy a jedlými červenými bobulemi. Sibiřský ženšen obsahuje prospěšné flavonoidy a velké množství draslíku, fosforu a vápníku. I on má vliv na posílení obranyschopnosti. Rozchodnice růžová je „odbornicí", která přispívá ke snížení mentální únavy. Lze ji považovat za domácí adaptogen – roste totiž i v České republice. Tato rostlinka je na seznamu zvláště chráněných druhů rostlin.
Přípravek Eskeri je dále vhodně doplněn o zinek, který přispívá mimo jiné k normální syntéze DNA, k normální funkci imunity i k ochraně buněk proti oxidativnímu stresu.

Blahodárné účinky přírodních adaptogenů, o nichž díky moderní vědě víme stále víc, lze využít preventivně v náročných obdobích roku, speciálně Eskeri z důvodu stimulace normální funkce imunity díky zinku a výše uvedeným adaptogenům.

Více na eskeri.cz

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Postavte se nezdravému letnímu jídlu

Letní sezóna přináší čas grilování, osvěžujících drinků, ovoce a zmrzliny. Ikdyž to tak na první pohled nevypadá, letní jídelníček může být pěkně…

Akční letáky