Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Objevte kouzlo šperků na míru!

Zdroj: Zlatnictví Salaba

Navrhnout si vlastní, originální šperk už dávno není jen výsadou šperkařů nebo designérů. I vy si můžete dopřát luxus mít náušnice, přívěsek nebo prsten na míru!

Chcete si nechat osadit drahokam ze šperku po babičce do nového klenotu? Máte vysněný šperk s diamantem a chcete jej zhmotnit do reality? Ať už po vlastním klenotu toužíte z různých důvodů, vězte, že si jej můžete dopřát! Stačí navštívit zlatnické studio, ve kterém je výroba šperků na zakázku jednou z nabízených služeb.

Jak to celé začne?

Vaším nápadem! Nemusíte se však obávat nedokonalostí. Zkušený zlatník vám poradí a navede vás tak, abyste byli s výsledkem spokojeni. Celý proces začíná ve 3D šperkařském programu, v němž se navrhuje a modeluje vaše představa dokonalého šperku.

Máte-li zájem např. o prsten na míru, vyberete si materiál, velikost prstenu, typ obroučky, barvu a výbrus centrálního kamene a případně i bočních drahokamů. Vše lze libovolně měnit a upravovat.

Vznikající šperk si přitom můžete prohlížet ze všech stran! A v případě prstenu je k dispozici i jeho simulace na prstu. Pokud jste s vizualizací spokojeni, nastává další krok – tisk modelu šperku na 3D tiskárně. Následně se šperk odlévá z vybraného materiálu, polotovar se musí ručně opracovat, vyleštit a připravit na osazení kamenů.

Zdroj: Zlatnictví Salaba

S drahokamem nebo bez?

Cenu šperku v největší míře ovlivňuje druh kamene, kterým chcete šperk ozdobit. Přírodní diamant je nestárnoucí klasikou a nositel trvalé hodnoty, kterou v dnešní době můžete nahradit např. cenově dostupnějším moissanitem. Můžete však sáhnout i po barevnějších kamenech jako je safír, akvamarín nebo granát.

Vhodný drahokam můžete vybírat podle různých kritérií. Podle znamení či dostupnosti a s tím spojené ceny. Do vlastního šperku si můžete nechat osadit také perly. Nezapomeňte ale, že jsou velice choulostivé, proto nejsou vhodné na každodenní nošení.

Zdroj: Zlatnictví Salaba

Šperk na zakázku vyžaduje čas!

Při zakázkové výrobě šperků musíte počítat s dalším procesem výroby! Pokud si tedy chcete nechat vyrobit šperk k nějaké blížící se životní události, zbytečně to neodkládejte. Běžná doba výroby bývá měsíc a půl, až dva měsíce.

Zdroj: Zlatnictví Salaba

Se šperkem na míru prostě nešlápnete vedle a takový šperk se bude rozhodně vyjímat na každé ženě i fotografii, ať už na té z oslavy narozenin nebo i třeba na fotografii svatební.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky