Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Není třeba nový šatník. Postarejte se raději o nadčasové kousky, které máte doma

Zdroj: Henkel

V kurzu už není následovat trendy letošního podzimu nebo nakupovat často nové kousky oblečení, které si obléknete jen párkrát. Nejenže se vám to z dlouhodobého hlediska i v případě levných cen nevyplatí, ale i malý nákup zásadně ovlivní kvalitu životního prostředí. Módní průmysl je ve srovnání s jinými sektory druhým největším znečišťovatelem životního prostředí. Věděli jste, že na výrobu jednoho bavlněného trička je zužitkováno až 2 720 litrů vody? Proto je důležité, abychom my spotřebitelé přemýšleli nad svými nákupy a vynosili své stávající oblečení na maximum. S péčí o vaše oblíbené kousky vám pomůže prací prostředek Perwoll Renew, který se svým projektem #RethinkFashion koncept udržitelné módy propaguje. Přečtěte si tipy a triky, jak se účinně postarat o vaše oblečení, zachovat jeho kvalitu a šetřit nejen planetu, ale ve finále i svou peněženku.

Zaměřte se na kvalitní materiály

Zdroj: Henkel

Kvalitní materiály jsou základem udržitelného šatníku, a proto je klíčové to, abyste zvolili ty správné. Chcete totiž vlastnit něco, co vydrží i několik let a co můžete ponechat i pro další generace. „Ve své skříni mám některé kousky, které jsem zdědila po své babičce. Jsou z kvalitních materiálů a s vysokou estetickou hodnotou, starala se tak o ně přirozeněji více než o jiné oblečení. Díky tomu si je teď můžu užívat ještě i já,“ potvrzuje známá česká módní návrhářka Vanda Janda.

Rovněž je lepší volit takové materiály, jejichž výroba není tak energeticky náročná. Nejlepší je upřednostnit přírodní materiály, například hedvábí, konopí, len nebo bio bavlnu, před syntetickými materiály. Na podzim už skládáme šatník z teplejšího oblečení, sázíme na hřejivé materiály. Jedním z nich je vlna, která je biologicky rozložitelná a recyklovatelná. Navíc dlouho vydrží, jelikož je odolná vůči poškození. Na druhou stranu je správné zaměřit se na indikátor zodpovědného získávání vlny. Pokud vám toto téma není lhostejné, zjistěte si třeba to, jestli má vlněný produkt certifikát Responsible Wool Standard (RWS) nebo obdobné certifikace, které jsou zárukou zodpovědného zacházení s ovcemi při získávání vlny pro módní sektor.

Zdroj: Henkel

Používejte kvalitní prací prostředky

Zdroj: Henkel

Pokud chcete, aby oblečení dlouho vydrželo a vy ho tak mohli zanechat i svým dětem, vsaďte na kvalitní prací prostředky. Vanda Janda tohle dobře ví, a proto pere jen v pracích prostředcích Perwoll Renew. Dokonce na své nové kolekci pro letošní Mercedes-Benz Prague Fashion Week spolupracovala právě se značkou Perwoll Renew. „Díky produktům značky Perwoll Renew můžu já i naše klientky v domácím prostředí bez problémů vyprat oblečení, které je z vlny, kašmíru nebo hedvábí. Právě tyto materiály jsem použila do letošní kolekce. A to byl i jeden z důvodů, proč jsem se spoluprací souhlasila,“ říká Vanda Janda. Dle návrhářky Perwoll Renew zachovává zářivé barvy a udržuje kvalitu oblečení.

Módní trendy se stále vracejí!

Pravdou je, že méně je více. Spoléhejte tak raději na svých pár základních a nadčasových kousků, které můžete zkombinovat do outfitů na několik způsobů v každém ročním období. Díky tomu se zbavíte nepříjemného pocitu, že nemáte nikdy co na sebe. Stačí vám jen několik kousků, na které se můžete vždy spolehnout a které budou navěky in. 

Zdroj: Henkel

Rozhodně zainvestujte do trenčkotu tlumené barvy, který je v módním sektoru považován za absolutní must have na podzim. Pokud chcete vytvořit elegantní i ležérní outfit, vsaďte na kombinaci trenčkotu s bílou košilí. Ta se hodí, jak do práce, tak na kafe s kamarádkou. Dalším zásadním kouskem v celoročním šatníku je jednoduché tílko jakékoliv barvy, které v létě vynosíte jako pěkný top a v zimě ho zase můžete vrstvit pod svetr nebo triko s dlouhým rukávem.

Mimo to je nejlepším obchodním centrem skříň našich maminek, babiček i tatínků. Zde najdete mnohdy kvalitní poklady, jako jsou třeba vlněná saka, hedvábné šátky, oversized bavlněná trička a mnoho dalších skvělých kousků.

Jak vidíte, v jednoduchosti je krása. Tak vzhůru do toho a vytvořte si svůj nadčasový šatník, který vám vydrží navždy!

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky