Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nemusí hořet, lepší když hřeje

Zdroj: ARCHIV IMPERIAL BRANDS

Jsem kuřák. Kuřák, který navzdory moderní době, trendům i tomu, že normální je nekouřit, kouří klasické cigarety. Jako výzvu jsem tedy přijala možnost testovat nové zařízení na zahřívání tabáku.

Kouřit jsem začala v tanečních, jelikož na „cigáro“ chodili ti nejzajímavější kluci. Z dnešního pohledu hloupé, ale je to tak. Potvrzuje to ostatně i výzkum, podle kterého začíná nejvíce kuřáků kouřit mezi patnáctým a osmnáctým rokem života. Naprostá většina ani neví, proč vlastně začali kouřit. Z dnešního pohledu považují to, že s kouřením začali, za hloupost či mladickou nerozvážnost nebo uvádějí, že prostě kouřili všichni, tak se také přidali.

V současné době jsme každopádně svědky největšího posunu uživatelů tabákových výrobků v historii, kdy část kuřáků po celém světě přechází od cigaret k potenciálně méně škodlivým alternativám. Podle výzkumu Český kuřák 2021 přešla k zařízením na zahřívaný tabák a vaporizérům drtivá většina současných uživatelů od klasických cigaret. Pouze šest procent spotřebitelů začalo užívat rovnou tyto nové typy zařízení.

Zdroj: ARCHIV IMPERIAL BRANDS

Vedle vaporizérů a beztabákových nikotinových poštářků se rozšiřuje také kategorie zařízení na zahřívání tabáku, kde přibyla novinka Pulze. To může být skvělou variantou pro kuřáky, kteří by s kouřením rádi přestali, ale razantní přechod k vaporizérům či nikotinovým polštářkům pro ně představuje příliš náročný krok.

Zdroj: ARCHIV IMPERIAL BRANDS

Myslím, že zařízení na zahřívaný tabák se pro ně může stát vhodným mezistupněm. Já sama jsem si to vyzkoušela nedávno na návštěvě u kamarádky, která je už několik let odnaučená nekuřačka. V jejím bytě se samozřejmě kouřit nesmí, balkón nemá a vybíhat kouřit na ulici se mi opravdu nechtělo. Na druhou stranu, po třech hodinách decentního dýchánku jsem chuť na tabák měla. A tak jsem se zeptala, jestli můžu použít své zařízení na zahřívání tabáku. S tím kamarádka problém neměla, navíc ho znala už od svého partnera a matky. Zkrátka, míst, kde se kouřit nesmí, ale jsou přátelské k zařízením na zahřívaný tabák, je čím dál víc!

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky