Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nadělte dětem šťastné a veselé i v nemocnicích

Zdroj: Zdravotniklaun.cz

Zábava, dobrá nálada a možná až příliš rychle utíkající čas. Že to v nemocnici není možné? Tak to jste ještě nepotkali Zdravotního klauna. Přinášet smích do míst, kde je často slyšet pláč, nebo rozdávat radost tam, kde je často důvod ke smutku, to je profesní poslání Zdravotních klaunů.

Proč právě Zdravotní klaun?

Je dokázáno ze studií i praxe,že činnost Zdravotního klauna má výrazně pozitivní efekt během léčby pacienta. Díky přítomnosti Zdravotního klauna reagují děti pozitivněji, jsou klidnější a více spolupracují se zdravotnickým personálem, nehledě na to, že si s sebou domů nenesou traumav podobě nepříjemných vzpomínek na hospitalizaci. „Díky Zdravotním klaunům jsme se synem prožili v nemocnicii hezčí chvilky. Od operací uběhly už tři roky, synovi je teď šest. A když se ho zeptám, jestli si ještěpamatuje na nemocnici, odpoví mi, že by chtěl zase vidět klauníky – bolest úplně vytěsnil,” vzpomíná maminka Leona.

Kdo se skrývá pod klaunským nosem?

U klaunování nejde o předem nacvičené představení, vše je založeno na improvizacia okamžiku “teď a tady”. Klauni při každé návštěvě hodnotí fyzický i psychický stav dítětea tomu pak následně přizpůsobují svou návštěvu. Tuto profesi nemůže dělat každý. Je nutné umělecké nadání, kladný vztah k lidem a touha vzdělávat sev oblasti medicíny, psychologiea komunikace. Velmi často se stává, že si Zdravotní klaun najde i svou specializaci – například na geriatrii nebo v psychiatrických léčebnách, a v tomto ohledu se pak vzdělává více do hloubky. Právě díky tomu, že jde o profesionály, takřka součást zdravotnického personálu, mohou klauni navštěvovat i specializovaná oddělení, například ta, kde je schopnost pacientů reagovat velmi omezená, nebo třeba stacionáře pro handicapované děti. Chodí ale i domů za dětmi, které jsou kvůli své nemoci izolované od svých vrstevníků a okolního světa.

Zdroj: Zdravotniklaun.cz

VÁŠ DAR JE DŮLEŽITÝ!

Připojte se k dobrým lidem, díky kterým mohou Zdravotní klauni rozdávat radost tam, kde je nejvíce třeba. Pro potvrzení o daru uveďte při platbě bankovním převodem do poznámky pro příjemce také svůj e-mail. Darujte transparentně a bezpečně na účet veřejné sbírky: 20 20 20 20 20 / 0600 nebo přímo na www.zdravotniklaun.cz

Zdroj: Zdravotniklaun.cz

Zdroj: Zdravotniklaun.cz

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky