Nahlédnout pod ruce špičce v oboru a odnést si toho od ní co nejvíc pro svou budoucí dráhu kadeřnice – přesně to bylo přání sympatické blondýnky Katky z dětského domova v severních Čechách, které jí s radostí splnil program Bertík pomáhá. „Katka už si udělala několik profesních certifikátů a pořád si něco načítá nebo sleduje na internetu, prostě tím žije. Bylo vidět, že si s Tomášem Arsovem okamžitě padli do oka,“ prozradila její vychovatelka Růžena Markovská, která Katku při její první cestě do Prahy doprovázela.

Umět naslouchat a nedělat rozdíly v lidech

Tomáš Arsov nejdřív vykouzlil své svěřenkyni nový stylový účes a pak už jí předal nůžky, aby ji mohl vést a co nejvíc ji toho naučit. „Katka má v sobě obrovský talent a je vidět, že tuhle práci opravdu chce dělat,“ nešetřil chválou hvězdný profesionál. „Společně jsme taky probrali to nejdůležitější, co dodržovat, aby z ní byla úspěšná kadeřnice: zůstat pokorná, držet se své vize, umět naslouchat a nedělat v lidech rozdíly.“

A jak se den v Tomášově luxusním salonu líbil začínající nadané kadeřnici? „Tomáš je hrozně fajn člověk a jeho salon je nádherný. Vyšel mi vstříc ve všech otázkách, na které jsem se ho ptala, a navíc jsme si i hezky popovídali,“ řekla Katka s úsměvem a prozradila, co jí na péči o vlasy nejvíc baví: „Nejvíc se mi líbí to, že drobnou úpravou účesu můžete změnit jak vizáž člověka, tak i jeho sebevědomí a pohled na sebe sama.“ Katka nyní studuje obor kosmetička, ale plánuje si přidat i obor kosmetička. Osobní setkání s jejím profesním vzorem tak bylo jejím splněným snem.