Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Na každý pád – imunita

Zdroj: Shutterstock

Slovo imunita se objevovalo v našem aktivním slovníku poměrně často už v minulých letech. Ale v loňském roce se uvelebilo na předních příčkách. Četnost užívání slova souvisí s vnímáním důležitosti obsahu, a tak se ani děti školou povinné nepozastaví nad úkolem: „Vyskloňuj slovo imunita!". Formu i obsah tohoto slova totiž dobře znají z praxe.

Maminka se třeba hned ráno ptá: „Už sis brala na (koho-co? 4.pád) imunitu vitamíny a lžičku medu?" Nebo slyší dědečka, kterak si dává do bylinkového čaje lžičku červeného vína se slovy: „Imunita (kdo-co? 1.pád) je důležitá, holenku!" A v přírodovědných pořadech o těle se důležitosti imunity (koho-čeho? 2.pád) aneb obranyschopnosti věnují popularizátoři vědy velmi zodpovědně.

Mezipředmětové souvislosti je také naučily, že imunita neboli obranyschopnost organismu úzce souvisí s enzymy, které imunitní procesy pomáhají řídit. Pro děti nadstavbová, ale pro nás pro dospěláky velmi užitečná informace je, že se dají dodat i zvenčí, a to formou enzymové kúry.

To je pro gramatický pořádek pád 3.:
Je-li třeba naší oslabené imunitě (komu-čemu? 3.pád) pomoci, můžeme to udělat formou enzymoterapie.

Enzymový lék Wobenzym posiluje oslabenou imunitu, přispívá k obnově přirozené imunity a pomáhá při opakovaných zánětech dýchacích cest bakteriálního i virového původu. Více na www.wobenzym.cz.

Zdroj: www.wobenzym.cz

Wobenzym je tradiční lék z přírodních zdrojů k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalovou informaci.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Vyzbrojte své tělo medovým štítem

Během zimních měsíců a chřipkových období sahá mnoho lidí po zdravých potravinách, jako jsou ovoce a zelenina, ze kterých tělo čerpá prospěšné…

Akční letáky