Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Mít vlastní bazén je hračka

Zdroj: www.marimex.cz

Přemýšlíte o zřízení vlastního bazénu, ale bojíte se složitých stavebních úprav a náročné péče o bazénovou vodu? Víme, jak na tento strach vyzrát!

Stavba zapuštěného bazénu je poměrně spletitá, nákladná a časově náročná záležitost. Naštěstí na trhu existuje i spousta druhů nadzemních bazénů, díky kterým všechny tyto starosti hodíte za hlavu. Nadzemní bazén si totiž na zahradu může umístit doslova každý, pokud na něj má prostor.

Zdroj: www.marimex.cz

Snadná montáž bazénu

Instalace nadzemního bazénu zabere kolem dvou hodin času, nebudete potřebovat žádné stavební úpravy nebo výrazné zásahy do pozemku a zároveň budete ušetřeni od shánění stavebního povolení. Jediné, bez čeho se neobejdete, je rovné podloží a dva páry rukou. Posléze samozřejmě také několik nadšenců dychtících po koupání.

Na výběr je z několika modelů nadzemních bazénů. Důležité je zvolit si, zda budete chtít mít bazén na zahradě nastálo, nebo jen na léto. Sezónní bazény nesou označení Florida a Tampa a stojí na zahradě pouze po dobu koupací sezóny, na zimu se uklízí. Když vás sezónní bazén přestane bavit, jednoduše ho vypustíte, složíte a uvolníte místo jiným aktivitám. Celoroční bazény Orlando naopak zůstávají venku i přes zimu, je však nutné je zazimovat. Výhodou je, že spoří čas, protože se nemusí každoročně stavět a rozkládat.

Zdroj: www.marimex.cz Zdroj: www.marimex.cz Zdroj: www.marimex.cz

Zásady pro údržbu vody

S pořízením bazénu se pojí také péče o bazénovou vodu. Spoustu práce za vás udělá bazénová filtrace, která sama mechanicky nasává nečistoty porézním prostředím filtru a zachycuje je v něm. Do bazénu se pak vrací jenom čistá voda.

Smítka, která klesla ke dnu, nebo se naopak drží na hladině jednoduše odstraníte pomocí síťky a bazénového vysavače. Navíc znečištění tohoto typu můžete předejít používáním krycích plachet a různých zastřešení.

Pro zdravotně nezávadnou vodu stačí dodržovat několik jednoduchých pravidel. Jedním z nich je pravidelné měření pomocí testovacích souprav. Díky nim lze zjistit koncentraci chloru i pH vody a zavčasu zabránit nechtěným řasám, tvorbě zákalů či dokonce podráždění pokožky. Pak už je jen potřeba odpovídajícími prostředky bazénové chemie udržovat hodnoty vody v rovnováze.

Zdroj: www.marimex.cz

Pořízení nadzemního bazénu i následná péče je ve výsledku hračka. A vlastní bazén má samé výhody. Osvěžíte se kdykoliv a v bezpečí domova, budete mít soukromí, ušetříte si plánování cesty za koupáním a boj o nejlepší místo na veřejné plovárně.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU