Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Maskujte se

Zdroj: Dermacol

Zaměřily jsme se na výběr korektoru. Jak se v nich vlastně vyznat a jak si vybrat ten pravý? Poradili jsme se s vizážistkou.

Korektor je produkt určený především pro maskování lokálních nedostatků. „Zatímco make-up pomůže dosáhnout barevného sjednocení pleti, korektor doladí detaily a zamaskuje nedokonalosti. Zejména ty, které zůstaly viditelné, především akné, kruhy pod očima či pigmentové skvrny,“ radí vizážistka značky Dermacol Silvie Siegr. Pokud jste už ale v líčení trošku zručnější, nebojte se ho použít i na konturování.

Existuje několik typů korektorů, přičemž každý z nich je mistrem v něčem jiném:

Tuhý korektor má střední až vysoké krytí. Je určený primárně pro lokální maskování akné. Nanášejte ho však ve velmi jemné vrstvě, má tendenci usazovat se ve vráskách.

Tekutý korektor má lehčí texturu, proto ho můžete použít také na oční okolí a překrytí tmavých kruhů či pigmentových skvrn.

Krémový korektor má vyšší krycí schopnost a lehce se roztírá. Je vhodný pro maskování větších pigmentových skvrn a konturování.

Tužkový korektor je vhodný pro zakrytí drobných nedokonalostí jako akné či žilky. Používá se však i na korigování kontur nosu, do vnitřního koutku oka, na formování tvaru obočí či rtů, zejména pokud používáte výrazné rtěnky.

Rozjasňující korektor má nižší krycí schopnost, jeho výhodou ale je, že dokáže opticky rozjasnit pleť a dodat jí svěží vzhled. Používá se zejména na místa, která je potřeba opticky zvýraznit, tedy na hranu nosu, střed čela či oblast pod očima.

Zaujala nás novinka….

Značka Dermacol je známá zejména díky svému vysoce krycímu make-upu Cover. Nejnovějším přírůstkem je vysoce krycí Cover Xtreme korektor. Má jemnou krémovou konzistenci, která se neusazuje do vrásek, a kromě dokonalého krytí vytváří na pleti sametový vzhled. 

Díky vysokému podílu pigmentů a pěti barevným odstínům jde o opravdu multifunkční produkt. Dokáže překrýt všechny nedokonalosti, rozjasňuje oční okolí, a zároveň poslouží i ke konturování. Voděodolné a dlouhotrvající složení bez konzervantů je hypoalergenní a obsahuje ochranný faktor SPF30.  Je vhodný pro každý typ pleti včetně citlivé a aknózní.

Korektor je dostupný v pěti odstínech. Odstíny 207,208 a 210 mají růžový podtón a odstíny 218 a 221 zase žlutý. Součástí balení je houbičkový aplikátor, který přirozeně zapracuje hmotu do pleti. V praktickém kompaktním balení ho můžete mít po ruce, kdykoliv potřebujete upravit své líčení.

TIP: Před aplikací korektoru Xtreme Cover otočte několikrát víčkem korektoru a houbičku jemně otiskněte o hřbet ruky. Tento postup zopakujte třikrát až čtyřikrát. Houbička tak rovnoměrně nasákne hmotou korektoru a následně ji stačí už jen jemně vklepávat na místo, které chcete korigovat.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky