Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Maďarský Hévíz – skvělý tip, kam vyrazit na prodloužený víkend nebo dovolenou

Zdroj: Hévíz Város Önkormányzata

Cestujete rádi po evropských městech, ale koronavirová pandemie vám tak trochu narušila vaše letošní plány?  

Máme pro vás zajímavý tip. Maďarský Hévíz ležící zhruba 340 km od Brna a 520 km z Prahy je dostupný téměř všemi dopravními prostředky nabízí skutečné zážitky na krásném místě, což potvrzuje i jeho nominace mezi TOP 20 nejlepších evropských destinací. Pojďme se tedy společně podívat, co zde na vás čeká.

Maďarský Hévíz je ojedinělý především díky léčivému termálnímu jezeru o ploše 47 500 m2 s nálevkovitě se svažujícím dnem. Hévízské termální jezero je největším biologicky aktivním přírodním termálním jezerem světa a koupání v něm je díky jeho teplotě (v létě až 38 °C) velmi příjemným zpestřením a atrakcí pobytu kdykoliv, bez ohledu na počasí.

Nicméně termální jezerem to rozhodně nekončí. Hévíz a jeho okolí poskytuje četné možnosti pro vyjížďky na jízdních kolech, má rozvětvenou síť cyklotras a značených turistických cest. Nevadí, jestli jste svá kola nechali doma, jsou k zapůjčení nejen v městě samotném, ale i kolem něj. V Hévízu a blízkém okolí se také můžete proletět horkovzdušným balonem, projet se na Segway, zahrát si golf nebo si prohlédnout místní jeskyně.

  Zdroj: Hévíz Város Önkormányzata

Své si zde rozhodně najdou i rodiny s dětmi nejrůznějšího věku. Vedle koupání si můžete společně užít zábavu na řadě dětských hřišť, stejně jako se vydat k vykopávkám. Jen pár kilometrů od Hévízu se nachází Adventure park s 35 hřišti různých úrovní, lukostřelbou, minigolfem, pétanquem nebo se zde můžete dozvědět něco o rybaření na nedalekém Balatonu. Během léta neexistuje v Hévízu v podstatě víkend, kdyby se přímo v centru nebo u vstupu do muzea Egregy nekonal pro děti nějaký program. Ať už jsou to různé lidové hry, loutková představení nebo různá hudební představení. Samozřejmou součástí programu jsou i stánky s řemesly.

Jen 6 km od Hévízu se rozprostírá Národní park Balatonfelvidék s největším jezerem střední Evropy – Balatonem. Zcela k dispozici jsou vám nejen místní pláže, ale můžete si naplánovat výlet lodí, užít si yachting, windsurfing nebo si půjčit tolik populární paddle board.

  Zdroj: Hévíz Város Önkormányzata

Pokud jde o ubytování, rozhodně nebudete mít malý výběr – v celém městečku je k dispozici celkem 10 000 lůžek, od ubytování v soukromí až po pětihvězdičkové hotely za velmi atraktivní ceny. Nouze zde není ani o nejrůznější restaurace a útulné hospůdky stejně jako kavárny a cukrárny, kde můžete ochutnat speciality místní kuchyně i víno z místních egregyských vinic.

Tak co říkáte? Léto v Maďarsku je velmi příjemné s nejstálejším teplým počasím od července do srpna, přičemž průměrné letní teploty se zde pohybují mezi 20-30°C. Více na www.heviz.hu/cz.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky