Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Lehká letní večeře s cizokrajným názvem

Zdroj: Upfield

Léto je doba dozrávání zeleniny a vymýšlení jídel, v kterých bychom ji nejlépe zužitkovali. Jestli už máte letos dost tradičního leča, zkuste tentokrát pokrm zvaný šakšuka. Recept na tuto dobrotu z rajčat a paprik je rozšířený hlavně ve Středomoří a perfektně se hodí na horké letní dny, protože je lehký, a přitom plný chuti.

Šakšuka poslouží jako ideálně vyvážený oběd nebo večeře. Je v ní spousta zeleniny, bílkovin a také prospěšné tuky. Ty tělo potřebuje, a navíc se právě jen v nich rozpouští část vitamínů.  Zkuste tentokrát margarín z ingrediencí 100% přírodního původu. Vyrábí se z rostlinných olejů, například slunečnicového nebo řepkového, které se za stálého chlazení míchají s vodou. Aby se tyto látky spojily, přidává se například lecitin coby přírodní emulgátor.

Suroviny:

1 větší cibule
Rama Classic
2 červené papriky
3 velká rajčata
4 stroužky česneku
koření: červená paprika, mletý kmín, koriandr, petržel, sůl
čerstvá petržel nebo koriandr
4 vejce

Zdroj: Upfield

Postup:

Cibuli nakrájíme nadrobno a podusíme 4–5 minut na Ramě Classic v zakryté pánvi. Papriky a oloupaná rajčata nakrájíme na větší kousky. Česnek nasekáme nadrobno. K cibuli na pánev přidáme česnek a nakrájenou papriku, zvýšíme teplotu a za občasného míchání restujeme 1–2 minuty. Přidáme lžičku mleté papriky, půl lžičky mletého kmínu, koriandr a petržel. Přimícháme nakrájená rajčata, můžeme přidat navíc i trochu rajčatového protlaku. Osolíme a za občasného míchání vaříme 6–8 minut na mírném plamenu. Ve směsi vytvoříme lžící čtyři důlky a do každého rozklepneme jedno vejce. Přiklopíme pokličkou a bez míchání vaříme na mírném plamenu 3–4 minuty. Na závěr odklopíme pokličku, zvýšíme teplotu a vaříme ještě minutu. Poté posypeme nasekanou čerstvou petrželí nebo koriandrem.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU