Zatímco některé ženy nedají ani ránu bez make-upu, já nikam nevyrazím, aniž bych si na krk nenastříkala trochu svého oblíbeného parfému, či toaletní vody. Jednou jsem se kvůli tomu i vrátila do již zamčeného domu. Na cestě do zaměstnání jsem si vzpomněla, že jsem se zapomněla navonět. Tak jsem znovu odemkla, navoněla se a pokračovala ve svých povinnostech. Má vůně zkrátka ke mně patří, je mou součástí. A věřím, že ostatní ženy na tom jsou stejně. Své parfémy a toaletní vody zkrátka potřebujeme.

Vůně jako zdroj vzpomínek

Parfémy a vůně mají velkou moc. V první řadě evokují vzpomínky. Přičichnu si ke známé vůni a okamžitě se mi vybaví okamžik, kdy jsteji naposledy použila. Nebo před několika lety. Já takto doteď vzpomínám na svou první dovolenou v Thajsku. Prostřednictvím opalovacího krému Nivea. Jiný opalovací krém mi zase oživuje poslední dovolenou v Chorvatsku. Zkrátka, co opalovací krém, to jiná destinace. A jiné zážitky. Ale zpět k parfémům a toaletním vodám.

Lehké a svěží letní vůně

Letní vůně jsou lehké a svěží. Stejně jako bílé víno. Jaksepatří nabudí smysly a dodají notnou dávku energie nutnou pro letní dobrodružství. Proto v letních parfémech a toaletních vodách dominují vůně citrusů a letních květin. Časté však jsou i jiskřivé vodní tóny a jemný nádech exotiky.

Vůně pro dámy

Z parfémů a toaletních vod pro dámy doporučujeme Light Blue od Dolce & Gabbany, Bombshell od Victoria's Secret (ta je přímo neodolatelná), Boss Alive od Hugo Boss, CK od Calvin Klein či Scandal So Scandal od Jeana Paul Gautiera.

Vůně pro pány

Nemyslete si, i pánové v letních měsících chtějí vonět. Ideální pro ně jsou parfémy a toaletní vody: Luna Rosa od Prady, Aventus od Creed, Roma Uomo for men od Laury Biagotti či K by Dolce & Gabbany. Všechny zmíněné toaletní vody jsou k sehnání na e-shopu Notino.cz.