Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Květin není nikdy dost – jak si přinést do bytu co nejvíce jejich něžné estetiky

Zdroj: myloview.cz

Patříte mezi romantičky a milovnice květů? Pak určitě toužíte po tom, aby vás obklopovaly doslova na každém kroku. A jak toho docílit v třeba v zimních měsících nebo jednoduše ve chvíli, kdy si zkrátka a dobře nemůžete dovolit kupovat domů stále čerstvé a krásné živé dary přírody?

Poradíme vám, kam všude si můžete nejrůznější motivy dát. Máme tipy i na místa, kde vás to nejspíš dodnes nenapadlo. A také víme, jak celý dojem ještě umocnit.

Začněte s jednou jednoduchou dekorací

https://myloview.cz/obrazy/podle-kategorie/kvetiny/

Nezáleží na tom, co vám padne do oka nejvíce. V dnešní době jsou moderní zejména nejrůznější umělé květiny (které však své živé protějšky napodobují opravdu skvěle), ale i moderní výšivky nebo obrazy na plátně květiny a všechny jejich variace přímo milují.

Takových dekorativních prvků můžete mít samozřejmě v místnostech víc, ale jeden z nich by měl tvořit ono dominantní jádro, od něhož se „odpíchnete“ při plánování dalšího zkrášlování. Nepřekvapí, že jde o disciplínu určenou zejména pro ženy. Ale nenechte se tím odradit. Naopak. Čistě dámský interiér má své kouzlo a styl a je-li postavený správně, budou se v něm cítit příjemně i páni tvorstva. A o to jde přece především, nebo ne?

Květiny jako takové dokáží dodat svěřenému prostoru šarm i eleganci v jednom. Vyzařují také jemnost a citlivost a tím vás podporují v tom, abyste v jejich blízkosti strávili co nejvíce času a zároveň si odpočinuli. A to se v dnešní době opravdu hodí.

Zdroj: myloview.cz

Kde všude se květinovou výzdobou inspirovat?

Stačí se podívat na místa, která se již dnes snaží přítomným ženám navodit pocit spokojenosti a přírodního luxusu. Typicky jde například o kadeřnictví, kavárny, salony krásy a podobně. Růžová a bílá se tu obvykle snoubí právě s krásou květin. Přitom však celek působí nenásilně, a tak nějak čistě. Do takového prostoru se zkrátka budete chtít stále vracet. Tak proč si něco podobného nevytvořit i doma?

Perfektní obraz květiny, jako vystřižený z romantického interiéru některého zámku, si domů můžete přinést třeba pomocí textilu. Při jejich výběru se řiďte tím, co jste použili při výběru výše zmíněného dominantního prvku. Nemusíte mít nutně všude doma růže, chryzantémy nebo levanduli, celou koncepci by však měl spojovat jeden ústřední bod. Může jít o výtvarnou koncepci, celkovou barevnost a samozřejmě i přihlédnutí ke květinové skladbě. Exotické krásky si totiž s těmi tuzemskými obvykle moc nerozumí a naopak. Výsledkem tak bude spíše chaos než skutečně dokonalý interiér v květinovém stylu.

Zdroj: myloview.cz

Detaily, které spojují

https://myloview.cz/

Uveďme jednoduchý příklad. Dejme tomu, že vás zaujaly obrazy květin ve váze. Najděte si prvek, jenž se vám líbí. Může jít třeba o dekoraci samotné vázy, pozadí, jeden nejvýraznější květ – totéž zopakujte i v další květinové výzdobě. Bude tak působit na první pohled harmonicky a přívětivě.

A nebojte se využít jednotlivých prvků i tam, kde by vás to předtím ani nenapadlo. Listy růží namalované akvarelovými barvami tak mohou pokrýt třeba vaši oblíbenou komodu. Doprostřed závěsu usaďte umělou krásku ve stejných barvách a na své si mohou přijít třeba i zárubně dveří apod. Důležitá je koncepce. A pak také prostor.

Nechte nějaká místa tzv. nevyplněná. Jinými slovy – dovolte všem originálním prvkům vyniknout tím, že jim ponecháte v okolí dostatek volného místa. Květinový pléd na pohovce si tak jako protějšek zaslouží jednoduše vyvedený konferenční stolek, velký obraz skvělé zazáří na jinak holé stěně a pestrobarevný koberec se nejlépe zaskví ve společnosti střídmě pojatého nábytku. Ano, tak snadné to je.

Zdroj: myloview.cz

Kam se květiny nejlépe hodí?

A kde si tuto nevšední koncepci dopřát? Zcela jasnou volbou je ložnice a obývací pokoj, ale uplatní se také v kuchyni nebo v jídelně. Tedy všude tam, kde se chcete zdržet co nejdéle a pobyt zde si zároveň maximálně užít.

A pamatujte také na to, že čím květinovější motivy vyberete, tím střídmější by měly být ostatní dekorace v interiéru. Ke květinové fototapetě do ložnice se tak nejlépe hodí jednobarevné povlečení a pestrý obraz květin vynikne jen nad jednoduchou sedačkou. Jinak to ani nejde.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky