Podnik provozuje spolek Revenium, který se zabývá zaměstnáváním zdravotně postižených. Pro ně je shánění práce i mimo pandemii velice obtížné, s největšími problémy se tito lidé potýkají na Mělnicku. Proto zde má pražírna kávy sídlo distribuce, ve kterém dává těmto osobám pracovní příležitost. Firma musela razantně změnit obchodní model na začátku pandemie. „Původně jsme chtěli dodávat naši kávu do restaurací a dalších provozoven. Tento náš plán nám překazila měsíc před začátkem pandemie, takže jsme museli v řádu týdnů připravit e-shop a začít dodávat kávu do firem a pro soukromé zákazníky. S tím nám významně pomohlo O2, mimo jiné prostřednictvím soutěže Dáváme Milion, která drobným firmám pomáhá s online službami.“

Příležitosti se chopila také brněnská firma Na Haku. Dvojice designerů vyrábí z nepotřebného a nerecyklovatelného odpadu designová svítidla, vázy, misky a další užitné předměty pro domácnosti. Druhý život dává vyřazeným hasicím přístrojům, skleněným výplním dveří z praček nebo třeba lahvím na hélium. Duo má za sebou také několik unikátních realizací osvětlení, například pro pražský market Manifesto nebo speciální kinetickou instalaci v obchodě s optikou Richter v Brně, za kterou firma získala prestižní ocenění Brno Design.

V rozvoji pomohla doba home-officů a online nákupů také projektu Od Místních na Moravskoslezsku. Online obchod z potravinami od lokálních farmářů a výrobců potravin lze bez nadsázky považovat za bezkydský „Rohlík.“ Na rozdíl od známého online velkoobchodu se ale firma soustředí na odběr zboží výhradně od zemědělců v okruhu maximálně 50 km, čímž podporuje udržitelnou výrobu, ekologické zemědělství a snižuje uhlíkovou stopu. S některými dodavateli spolupracuje také na principu bezobalového odběru zboží. V nabídce online obchodě najdete i bezlepkové potraviny, dokonce i celé raw dorty.