AI tvoří textový i vizuální obsah

Nové možnosti kreativní tvorby přišly hlavně s prvním veřejně dostupným nástrojem pro textovou komunikaci s AI, kterým je Chat GPT 3.5 vytvořený společností Open AI. A v současnosti už je přístupná i vyšší zpoplatněná verze 4.0, která toho umí ještě mnohem víc. Pro podobé účely můžete využívat také Bing Chat od Microsoftu a neustále vznikají i další nástroje.

Celé filmy generované pomocí moderní technologie?

Umělá inteligence si poradí i s obrázky a videi, a tak nezůstává jen na sociálních sítích nebo blozích, ale míří i do profesionální filmové produkce. Už nyní se objevují krátké experimentální snímky, jako byl například počin od 28 Squared Studios se scénářem i hlasem a mimikou postav v režii umělé inteligence. Nové a originální filmy mohou ale vznikat i z již existujících textů, obrázků nebo videí. Možností je spousta, jen jde o to, aby filmaři i herci dokázali využít AI ve svůj prospěch a aby ze světa kinematografie nevymizel tolik důležitý lidský faktor.

Hry, které samy myslí

Je to tak, počítačové hry ovlivňuje AI už spoustu let. Bez ní bychom nebyli tak dobře motivováni k dosažení vyššího levelu, nebo dokonce k vítězství. Nejnovější hry fungují jako simulátory. To znamená, že vytvářejí své vlastní modely světa a využívají herní inteligenci na různých úrovních. Díky tomu ovládají jednotlivé postavy, nebo dokonce celé systémy herní reality, které se řídí vlastními zákonitostmi.

Vznikají online kasina s umělou inteligenci

S nadsázkou se dá říci, že změny nečekají jen Hollywood, ale také Las Vegas, respektive svět kasin. Ano, umělá Inteligence transformuje online hazardní hry a vše kolem nich. Hráči dnes už běžně přijdou do styku s online kasiny, která pracují s pokročilými algoritmy a podobně jako u klasických her zajišťují realističtější design i lepší dynamiku. A v poslední době pronikají tyto novinky i do Čech a na Slovensko. Přesto se vyplatí vědět, jak na bonusy, respektive aké možno nájsť bonusové kódy v slovenských online kasínach. Pak teprve se stanete skutečnými hráčskými profesionály.

Vylepší hlas a zahraje nové skladby

S výhodami i úskalími umělé inteligence musí počítat také lidé z hudební branže, tedy jak skladatelé, tak zpěváci nebo zpěvačky. Na jednu stranu je skvělé, že AI přinese kreativní obohacení a pomůže s rozvojem projektů, které by jinak možná nikdy nevznikly. Na druhou stranu vás možná vyděsí, jak věrohodně dokáže napodobit hlas nebo styl někoho, koho slyšela sotva pár sekund.

Nedávno svět obletěly skladby takových velikánů, jako jsou Beethoven, Mozart nebo Chopin, jenže ve skutečnosti nešlo o žádná zapomenutá díla, ale o napodobení jejich stylu s pomocí umělé inteligence. A chystá se i nové album Karla Gotta, které se už teď stalo předmětem sporů, a to je teprve začátek. Vyvstává tedy otázka, jak se vyřeší problém s autorskými právy a s etikou celkově.

Zábava bez emocí?

Doteď jsme zmiňovali spíše přínosy AI, ale zapomínat nesmíme ani na to, co jí chybí a v čem se od tvůrců z masa a kostí nejvíce liší – city a emoce. Procítěné písně nebo dojemné romány možná napsat zvládne, ale city v nich bude jen předstírat, jak to má naučené. Zatím tedy hudebníky, herce ani spisovatele plnohodnotně nenahradí. Spíše bychom se měli snažit ji využívat tak, aby nám usnadnila práci a my se mohli soustředit na důležitější činnosti.