Audioteka je v současnosti největší audioknižní platformou v Česku. V říjnu slaví jedenáct let působení na našem trhu a my jsme pro vás u této příležitosti vybrali tituly, které rozhodně stojí za poslech.

Audioseriál oživí dlouhé podzimní večery

V katalogu objevíte i audioknihy v takzvaném superprodukčním zpracování. To vás vtáhne do děje díky dokonalému zvuku a originálním efektům, které dokreslují prostředí a atmosféru příběhu. Posluchačský zážitek na další úroveň povznášejí také výjimečné herecké výkony. Odpočinek, úklid nebo cestu do práce vám zpříjemní například audiositcom Recepce. První série autorů Łukasze Orbitowskeho a Klaudie Mynarske se odehrává v kulisách nadnárodní firmy a o své odlišné pohledy na svět se v něm dělí tři recepční, které mají dění ve společnosti pod palcem. Tahle satirická komedie s Hanou Vagnerovou v hlavní roli měla takový úspěch, že se záhy dočkala pokračování. V něm se recepční Klára přesune na nové pracoviště – do hotelu Ranní rosa. I na tomto místě zažívá dobrodružství, které stojí za to. V dalších rolích Recepce 2 excelují Zuzana Kronerová, Marie Poulová, Jan Vondráček a Natália Drabiščáková.

Románová kronika ztraceného města vás dostane

Silný dojem na vás udělá i klasická jednohlasá četba ve vynikajícím provedení. Není divu, že se hned první díl trilogie Šikmý kostel české autorky Karin Lednické stal na Audiotece jedním z bestsellerů roku 2021. Vypráví o pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě – také kvůli těžbě uhlí. Trilogie začíná obrovským důlním neštěstím, které zasáhlo do života obyvatel celého kraje. Patří mezi ně i hlavní hrdinové příběhu, který je vystavěn na skutečných událostech, z nichž mnohé doposud nebyly v české románově tvorbě zpracovány. Prvním dílem posluchače provede hlas Vilmy Cibulkové. Navázat můžete rovnou poslechem druhého dílu, který je rovněž zahrnut do narozeninové akce Audioteky.

Podrobnější informace k celé nabídce najdete na www.audioteka.cz.