Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Historická budova Art Deco WOLKER v novém. Většinu vybavení dodaly české firmy

Zdroj: ASTORIA Hotel Medical Spa Zdroj: https://pr.denik.cz/doporucujeme/historicka-budova-art-deco-wolker-

Secesní budova Art Deco WOLKER leží v centru Karlových Varů, mezi Vřídelní a Tržní kolonádou. Luxusní a prostorově velkorysé pokoje a apartmány citlivě kombinují prvky stylu Art Deco i moderní detaily. „Na rekonstrukci budovy WOLKER jsme velmi hrdí. Jsem přesvědčený, že se povedlo zachovat atmosféru historické budovy, zajistit maximální pohodlí a současně vše skloubit s moderními designovými prvky, které styl decentně podtrhují,“ říká generální ředitel hotelu ASTORIA Hotel & Medical Spa Milan Krajovan.

Rekonstrukce objektu trvala celkem více než 4 měsíce a zahrnovala výměnu sítí a rozvodů, výměnu výtahu a kompletní renovaci vstupní haly, schodišť a hlavně jednotlivých pokojů. Citlivá rekonstrukce s ohledem na historickou hodnotu budovy vyšla na cca 25 mil. Kč. Na rekonstrukci se podílelo designerské studio zestEva. „Základní myšlenkou bylo přenést historii interiéru budovy do hotelových pokojů a vypořádat se s prostorovým rozložením tak, aby pokoj působil příjemně, byl plně funkční a zapamatovatelný. Radostí byla spolupráce s investorem, který kvitoval naše nápady a podporoval české originální výrobky,“ říká Eva Zoltarová ze studia zestEva.

Zdroj: ASTORIA Hotel Medical Spa Zdroj: https://pr.denik.cz/doporucujeme/historicka-budova-art-deco-wolker-

Při ladění interiéru jsme se s designéry zaměřovali i na výběr českých dodavatelů. Koberec je autorským návrhem studia zestEva a design vychází z původní dlažby, která je v chodbě budovy. Vypínače a zásuvky dodal OBZOR, obklady firma RAKO. Realizaci celé rekonstrukce měla na starosti firma 2V s.r.o., která se ve spolupráci s dalšími českými živnostníky postarala o zakázkovou výrobu interiéru,“ doplňuje Milan Krajovan. 

Zdroj: ASTORIA Hotel Medical Spa Zdroj: https://pr.denik.cz/doporucujeme/historicka-budova-art-deco-wolker-

Historie hotelu Art Deco WOLKER sahá až do roku 1732, kdy nesl jméno svého majitele, dům Müller. V té době již byly do lázeňských domů zaváděny vany na zdravotní koupele v místní minerální vodě.  Dnes hotel nabízí především komfortní ubytování pro hosty, kteří ocení vkusné a elegantní prostředí se stylovými detaily, a zároveň touží po klidu a soukromí. Bonusem je výhled na Tržní kolonádu nebo směrem k Vřídlu a na kostel sv. Máří Magdaleny. Hotel disponuje 10 jednolůžkovými Comfort pokoji, 18 dvoulůžkovými pokoji, 6 Junior Suite Comfort plus pokoji a 4 Superior apartmá. Každý pokoj má svou vlastní předsíňku, koupelnu se sprchou, toaletu, LED televizor se satelitním připojením, chladničku, trezor a rádio. Po celém hotelu je hostům k dispozici bezplatné WI-FI připojení. „Hosté oceňují zejména naprosté soukromí, rozlohu a dispozici pokojů, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi i k pracovním pobytům, a polohu budovy hned vedle Vřídla a Tržní kolonády,“ doplňuje Milan Krajovan.

Hlavní budova hotelu ASTORIA Hotel & Medical Spa, pod který Wolker spadá, leží necelých 5 minut chůze po kolonádě. Před bohatou snídaní nebo večeří podávanou formou bufetu si hosté mohou naordinovat pitnou kúru pramenů, jejichž pití je nejvhodnější právě před jídlem. Hlavní budova také nabízí řadu léčebných i relaxačních procedur, masáží, koupelí a zábalů. Hosté zde mají k dispozici i nové wellness centrum s rekonstruovaným bazénem s masážními tryskami, saunovým světem s finskou saunou, parní a bylinkovou lázní a ledovým vodopádem. K dispozici je i hotelová čajovna, která hostům denně nabízí čtyři druhy čaje zdarma.

Zdroj: ASTORIA Hotel Medical Spa Zdroj: https://pr.denik.cz/doporucujeme/historicka-budova-art-deco-wolker-

V Karlových Varech se léčí především onemocnění zažívacího traktu, nemoci z poruch látkové výměny, onemocnění pohybového aparátu nebo stavy tělesné a duševní vyčerpanosti.

www.astoria-spa.cz

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Připravte si letos světové Vánoce

Každoroční Vánoční shon se neúprosně blíží a vy stále nevíte, čím letos překvapit své blízké? Připravte si u vás doma Vánoce, které spojí všechny…

Akční letáky