Bezpečnost na Zanzibaru

Každého určitě zajímá, jak je to s bezpečností na Zanzibaru. Přece jenom se jedná o ostrov ležící u afrického kontinentu. V tomto ohledu vás můžeme uklidnit. Když budete dodržovat základní pokyny a dáte si pozor na některé věci, dovolenou na Zanzibaru si užijete plnými doušky. A co všechno zahrnuje bezpečnost na ostrově?

 • Hlídejte si své osobní věci a cennosti na přelidněných místech
 • Pozor na trochu chaotický silniční provoz
 • Opalování bez plavek je zakázané, včetně koupání
 • Nepořizujte si fotky ozbrojených složek

Ctít byste měli i místní náboženství, a to především v období náboženských svátků. Tomu všemu přizpůsobte své chování a v neposlední řadě i oblékání. Dvojnásob to platí pro ženy. Pozor si dejte také na pití alkoholu na veřejnosti. Když tohle všechno vezmete v potaz, je pravděpodobné, že při pobytu na ostrově vás nic nepřekvapí.

Harmonická atmosféra vesnice Nungwi

V rámci dovolené na Zanzibaru se připravte hlavně na ryzí exotiku, která na vás čeká v podstatě na každém kroku. Jedním z hodně populárních míst je vesnice Nungwi. Jejímu azurovému moři, bělavému písku a příjemné atmosféře podlehne naprosto každý. Kdo by si ostatně nechtěl užívat příjemné chvíle na pláži mezi palmami nebo vodní radovánky v Indickém oceánu? Malá rybářská vesnička vám toho z pohledu zábavy a poznávání přinese více než dost.

 • Zanzibuggy
 • Nungwi Beach
 • Přírodní akvárium Baraka
 • Mnarani akvárium
 • Dr. Bulugu Gallery

Doplout můžete i na nedaleký ostrov Menemba, který je ve své podstatě nedílnou součástí hotelu, takže je soukromý. Potápění a šnorchlování na něm samotném ve vás zanechá nesmazatelné vzpomínky.

Poznejte Zanzibar do nejmenšího detailu

Když už jsme v představování Zanzibaru jako takového, neměli bychom opomíjet ani na řadu dalších zajímavých míst. Někdo se vrhne na pozorování delfínů, jiný se naopak podívá pod hladinu moře na korálové útesy. Působivých cílových lokalit je tu skutečně přehršel.

 • Zanzibar City
 • Národní park Jozani – Chwaka Bay
 • Pláž Kendwa Beach
 • Město Stone Town

Jestliže patříte k milovníkům koupání, pak vás asi budou zajímat i mnohé další pláže než jen ta nejkrásnější v podání Kendwa Beach. Je to například pláž Matemwe, Jambiani, Paje a v neposlední řadě také pláž Nungwi. Jen si to představte sami. Usadíte se do některé z plážových restaurací a budete se oddávat tradičním pokrmům, jakými jsou mořské plody, specialita v podání Pilav a pokrm Nyama Choma.

Průvodce Zanzibaru od A až do Z

Každý asi správně tuší, že dovolená na Zanzibaru, to není to samé, jako vyrazit v létě autem do Chorvatska. Možná právě proto byste se na takovou exotickou dovolenou měli náležitým způsobem připravit. Kromě informací spojených s bezpečností vás bude jistě zajímat také očkování, místní měna, vízum, počasí a mnohé další informace. Všechno tohle vám přehledně a na jednom místě přináší cestovatelský portál cKlub.cz.

Čerpejte při plánování dovolené na Zanzibaru ze zkušeností ostatních cestovatelů. Nechte se inspirovat, najděte odlehlá, avšak nezapomenutelná místa, přečtěte si recenze hotelů, blogy a nebojte se vybrat si zájezd na míru. Přesně takové možnosti přináší cKlub.cz. Projekt, který se stane vaší pravou rukou při plánování cesty na Zanzibar. Právě zde naleznete všechno podstatné od A až do Z. O tom se můžete přesvědčit na vlastní kůži.