Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Den plný krásy. Holky z dětského domova si užily proměnu

Zdroj: Albert Česká republika, s.r.o.

Žákyně základní školy Sára a Eliška z dětského domova v České Kamenici toužily zažít proměnu svého vzhledu a užít si den, kdy bude někdo pečovat o jejich krásu. Tento sen splnil Nadační fond Albert, který jim zajistil proměnu v pražském kadeřnictví Retro a make-up od filmové maskérky.

Hned po vstupu do kadeřnictví se Sáry a Elišky ujala profesionální kadeřnice Monika, která se s nimi pobavila o jejich představách a poradila jim, co by jim nejvíce slušelo. Pak už holky usedly do kadeřnického křesla a začal se ozývat zvuk nůžek. Sára a Eliška si užívaly péče o své vlasy. V jejich tvářích ale bylo vidět, že netrpělivě čekají, jaký bude výsledek. „Bylo super svěřit se do rukou profesionálky. Taky to ale bylo napínavé, jestli mi bude účes slušet," popisuje nadšeně Sára.

Make-up jako z filmu

Po kadeřnici se holek ujala maskérka Stáňa. Ta jim stejně jako mnohým filmovým či seriálovým hercům, se kterými pracuje, vykouzlila na tvářích nádhernou vizáž. Vsadila na jemnost a zvýraznění přirozené krásy mladých slečen. „Líčení se mi moc líbí. Je úžasné zažít proměnu od někoho, kdo se stará o známé tváře, na které se koukám v telce," těší se Eliška. Na závěr si holky vyzkoušely i nelehkou práci modelek, když pózovaly před objektivem fotoaparátu.

Sportovní a romantická

Proměny dokonale podtrhly osobnosti a krásu děvčat. Sára se na doporučení kadeřnice vrátila ke své původní tmavé barvě. Tu jí ale ozvláštnila jemnými světlými pramínky, které se krásně vyjímají v jejich hustých vlasech. Vyzkoušela si, jak jí sedí rovné vyžehlené vlasy i romantické lokny. Je třeba říct, že jí obojí náramně slušelo.

Eliška je sporťačka, hraje florbal za dětský domov. Účes proto plně odpovídal její sportovní duši. Světlé pramínky krásně oživily její přirozenou barvu a účes podtrhl jemné holčičí rysy. „Vlásky teď vypadají, jako bys byla dva týdny u moře v Řecku," řekla Elišce kadeřnice Monika, pro kterou to byla už nekolikátá charitativní proměna.

Zdroj: Albert Česká republika, s.r.o.

Úžasný zážitek i podnět pro budoucnost

Holky si z proměny neodnesly jenom krásný zážitek, ale také inspiraci pro své budoucí studium. Ani jedna z nich se totiž zatím nerozhodla, kterým směrem by se chtěla v budoucnosti vydat. Při rozhovoru s kadeřnicí Monikou zjistily, že musí neustále sledovat nové trendy a učit se střihy. Důležitá je i pečlivost, kreativita a komunikativnost. Vizážistka Stáňa jim zase dala nový úhel pohledu na svou profesi a další možnosti uplatnění v praxi.

 „Pro děvčata to byla i výborná profesní zkušenost, kdy se seznámily s povoláním, které by mohly po skončení základné školy dělat," dodává jejich vychovatelka Pavlínka, které Nadační fond Albert jako poděkování za její dlouholetou práci s dětmi také zajistil nový účes a vizáž.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU