Ženy, které se snaží otěhotnět, mají specifické výživové požadavky. Naše strava je ale často jednostranná a nevyvážená, potýkáme se se stresem nebo třeba s menstruačními problémy. To často vede až k nutriční podvýživě a ta je pak jednou z častých příčin problémů s neplodností. Proto budoucí maminky potřebují přijímat víc vitamínů a minerálů a dalších tělu prospěšných přírodních látek.

Které vitamíny a přírodní látky pomáhají k otěhotnění? A kde je získat?

Svou pozornost zaměřte především na přírodní látky, které stimulují uvolňování hormonů, zlepšují kvalitu pohlavních buněk, u žen podporují ovulaci a tvorbu spermií u mužů. Mezi hotové zázraky patří například L-glutathion nebo třeba kotvičník zemní. Ti jsou přírodními mistry v podpoře reprodukce, ale nezapomínejte ani na doplnění "běžných vitamínů". Potřebujete totiž dobře fungující celý organismus, který si poradí se záněty, se správnou tvorbou inzulínu, funkčním metabolismem látek a v neposlední řadě se postará i o dobrou náladu a psychickou pohodu. Hledejte tedy také například zdroje vitamínů C a E, fosforu, vápníku či vitamínů řady B a antioxidantů.

Ta nejpřirozenější cesta, je vždycky tou nejlepší. Minerály, vitamíny a přírodní látky je tedy ideální přijímat přímo ze stravy, kterou konzumujeme. Živiny se z nich nejlépe vstřebávají, tělo si snadno poradí i s vyloučením přebytků. Trendem ve výživě 21. století jsou tzv. superpotraviny, ale spolehnout se můžeme i na mořské řasy, zelenou listovou zeleninu, kyselé druhy ovoce (jako je citron, šípky, rakytník a černý rybíz), třtinovou melasu, vejce, ústřice nebo játra pasených zvířat.

Nabídka komplexních přírodních multivitaminových přípravků

Hlídat obsah živin a jejich doporučené množství ve stravě je na jednu stranu ideální přístup, na tu druhou ale vyžaduje určitou sebekázeň a ponoření se do problematiky. Proto často rádi sáhneme po nabídce komplexních přípravků v tabletách. Ty kvalitní obsahují až desítky zdraví prospěšných látek přírodního původu.

Produkt PinkFertil je takovým koktejlem bylinných extraktů, vitamínů, minerálů, antioxidantů a aminokyselin. Je pečlivě a bezpečně namíchaný pro podporu reprodukčního zdraví a hormonální rovnováhy a také pro zlepšení fyzické i psychické kondice ženy. I ty jsou v období "snažení se" zásadní. Únava, stres a vyčerpání nejsou, jak je známo, dobrými společníky na cestě za miminkem.

A protože k otěhotnění jsou potřeba vždy dva, spolu s PinkFertil můžete pořídit i BlueFertil, který se postará o kvalitu spermií.