Problém s místem vyřeší organizátor na sedadlo

Zadní strana předních sedadel v automobilu poskytuje ideální prostor na úschovu drobností, které se budou během jízdy hodit. Pokud chcete mít ve věcech přehled, můžete si ušít kapsář na sedadlo, do kterého schováte lahvičku, pleny i dětské knížky.

Ochraňte děti před sluncem

Při dlouhých cestách může být sluneční záření krajně nepříjemné. Změřte zadní okénka a ušijte na ně pružné roletky, které zamezí přístupu slunečních paprsků k vašim dětem.

Zorganizujte si prostor v kufru

Nechcete, aby vám v zavazadlovém prostoru létaly lahve či deštníky? Vyrobte si praktickou pružnou síťku do kufru, která je udrží na jednom místě. Nebo si můžete vyrobit jednoduchý organizér do kufru, který oddělí potraviny, které by volně mohly přijít k úrazu.

Potřebujete občas přespat v autě? Nemusíte hned kupovat dodávku

Nemusíte mít nutně dodávku, abyste mohli spát v autě. Některé vozy mají možnost sklopení zavazadel. Pak už jen stačí pořídit nafukovací nebo skládací matraci odpovídající velikosti a celkem pohodlně se vyspíte i ve větším kombi.

Vyrobte dětem bezpečný cestovní stoleček

Cesta autem se může někdy protáhnout. Vyrobte dětem stoleček, na kterém si můžou hrát a svačit. Postačí vám trochu pevnější látky na hrací plochu a gumičky, kterými stojan obepnete kolem sedačky. Stoleček můžete doplnit i o kapsy na lahev a hračky.

Na delší cestování se bude hodit odpadkový koš

Pokud jedete delší dobu bez zastavení, určitě se nevyhnete odpadu. Bude se vám tedy hodit provizorní odpadkový koš, do kterého vyhodíte obaly a slupky od jídla. Prodávají se speciální skládací koše do auta, ale v pohodě si vystačíte s igelitkou.

Cestování automobilem kromě radosti může přinést i nečekané starosti. Podívejte se na velké srovnání havarijních pojištění na trhu a vyberte si to nejvýhodnější pro svůj vůz!

Vyrobte si vlastní vůni do auta

Jednoduchý způsob, jak vytvořit parfém do auta, vyžaduje pouze dvě položky: aromatický olej s vaší oblíbenou vůní a dřevěný kolíček na prádlo. Stačí na kolíček nakapat několik kapek oleje a poté kolíček připevnit k výdechům klimatizace. Vůně se díky proudícímu vzduchu krásně rozptýlí po celém interiéru.

I sušené bylinky mohou do auta přinést příjemnou vůni. Vyzkoušejte například levanduli, mátu či meduňku. Usušené bylinky vložte do sáčku z plátna. Pokud si přejete silnější vůni, můžete sušené byliny smíchat s esenciálním olejem. Auto vám příjemně provoní i nastrouhané mýdlo či vonná svíčka. Mýdlo nebo svíčku nastrouhejte a vysypte do plátěného pytlíčku, který opět umístěte poblíž výdechů klimatizace.

Zapojte do výroby celou rodinu

Při realizaci těchto nápadů můžete zapojit celou rodinu. Nezapomeňte však brát v úvahu bezpečnostní aspekty a zajistěte, aby všechny úpravy automobilu byly provedeny pečlivě a kvalitně. S trochou kreativity a poctivé práce si můžete v autě vytvořit prostor, který bude pro vaši rodinu ještě příjemnější a praktičtější.

Během výroby autodoplňků však myslete nejen na praktičnost, ale také na bezpečnost. Nepouštějte se raději do výroby bezpečnostních prvků či venkovních autodoplňků jako jsou střešní nosiče či boxy. U těchto výrobků vsaďte raději na profesionální výrobu, která splňuje potřebné bezpečnostní normy.