5 tipů pro efektivní řešení nadměrného vypadávání vlasů

Zdroj: shutterstock

Víte, že každému člověku denně vypadne okolo 100 vlasů? Pokud patříte mezi takovéto lidi, můžete si zatleskat. Jestliže ale každý den nacházíte na hřebínku chomáčky vlasů, pak máte problém. Určitě nejste jediní. Nadměrné vypadávání vlasů patří mezi velké problémy, které řeší spousta žen i mužů. To vás ale zřejmě neuklidní. My se podíváme hned na 5 známých způsobů řešení této nepříjemné situace.

Změna jídelníčku

Rozhodně se vyplatí zahrnout do jídelníčku potraviny, které se podílejí na posílení vlasů. Optimální jsou především vlašské ořechy. Volte také celozrnné pečivo a ovesné vločky či hnědou rýži. Dodáte tělu dostatek vitamínu B, který potřebuje. Nezapomínejte ani na železo a omega 3 mastné kyseliny. Jako zdroj zinku jsou skvělá dýňová semínka. Určitě si dopřejte v přiměřeném množství i čokoládu s vysokým obsahem kakaa.  

Hydratace jako základ

Jaká je základní stavební jednotka lidského těla? Voda. Nachází se v každé buňce a samozřejmě je také nedílnou součástí vlasů. Dodržovat musíte hlavně pitný režim. I díky dostatku vody se vlasy dokonale vyživují zevnitř.  

Dostatek pohybu

Lidské tělo všeobecně potřebuje fyzickou zátěž. Z toho důvodu určitě pravidelně cvičte, sportujte a snažte se udržet v kondici.

Vitamíny a přípravky pro podporu vlasů

Růst vlasů je možné podpořit prostřednictvím různých přípravků. Ty obsahují vitamíny a minerály, které vlasům pomohou. Jestliže vám vlasy vypadaly ve větším množství, zvolte přípravky, jež jsou schopné ihned odvést svou práci. Výbornou volbou jsou třeba vlasy ve spreji.  

Vlasy lze dnes i transplantovat

Řešením celé situace je také alternativa transplantace vlasů. Tato metoda je určena pro lidi, kteří už vyzkoušeli všechny jiné, ale žádná nefungovala. Zahuštění vlasů tímto způsobem je velmi efektivní.  

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky