Extrakt z olivových listů

Snížení krevního tlaku je jednoduché s pomocí extraktu z olivových listů. Výzkumníci v časopise Phytomedicine zjistili, že požití 1 000 mg extraktu z olivových listů denně po dobu osmi týdnů snižuje systolický krevní tlak (horní číslo) o 11 bodů a diastolický krevní tlak (dolní číslo) o 5 bodů, což je stejně účinné jako léky na předpis. Oleuropein a oleacein, dvě sloučeniny obsažené v extraktu, blokují enzymy, které zužují cévy.

Využívejte aktivní uhlí

Pokud chcete dostat své triglyceridy pod kontrolu, obraťte se na živočišné uhlí. Japonští vědci zjistili, že užívání aktivního uhlí před nebo po jídle s vysokým obsahem tuku může z krevního oběhu vyloučit až čtyřikrát více triglyceridů ucpávajících tepny. Aktivní uhlí je porézní látka, která se váže na tuky obsažené ve stravě a odstraňuje je z těla. Chcete-li využít těchto výhod, užívejte denně 950 mg aktivního uhlí těsně před nebo po jídle s nejvyšším obsahem tuku.

Brusinkový džus

Chcete zvýšit hladinu dobrého cholesterolu? Vyzkoušejte brusinkový džus. Podle vědců ze Scrantonské univerzity jsou brusinky srdci prospěšným ovocem, které obsahuje více fenolů podporujících cholesterol než 20 nejoblíbenějších druhů ovoce. Vypití tří sklenic brusinkového džusu denně může zvýšit hladinu dobrého HDL cholesterolu o 10 %, což může snížit riziko srdečních onemocnění o 40 %.

Myslete i na radost

Nakonec snižte hladinu špatného cholesterolu tím, že si dáte pauzu a dopřejete si nějakou radostnou chvilku. Studie v časopise Scientific Reports totiž ukazuje, že když si denně zapíšete tři věci, které vám přinášejí radost, můžete snížit stres, který vede ke zvýšení produkce škodlivého LDL cholesterolu. Výzkum z Harvardu navíc ukazuje, že když si přestávky na vděčnost zařadíte mezi každodenní zvyky, můžete snížit riziko infarktu až o 35 %.